W dziale | Fakty

Zakończenie roku w II LO

Opublikowany 27.06.2016

lubartowiakSpotykamy się dzisiaj, aby w uroczysty sposób zakończyć rok szkolny 2015/2016. Z tej okazji serdecznie dziękuję wszystkim za całoroczną pracę (…) Uczniom gratuluję osiągnięć i sukcesów, które świadczą o tym, że rozumiecie, jak wiele zależy od wykorzystania szansy, jakie stawia przed Wami szkoła. Tymi słowami zwrócił się do uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w specjalnym liście Burmistrz Miasta Lubartów p. Janusz Bodziacki na uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Zakończenie rozpoczęła mszą świętą w kościele pw. MBNP w Lubartowie. W spotkaniu w II LO wzięli udział zaproszeni goście: p. Ewa Sędzimierz – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w UM Lubartów, ks. Piotr Stańczak – Proboszcz Parafii pw. MBNP, p. Dariusz Lipski – Przewodniczący Rady Rodziców w II LO, rodzice, nauczyciele oraz młodzież, która po raz ostatni w tym roku szkolnym pojawiła się w szkole, aby podziękować swoim wychowawcom i odebrać świadectwa promujące do następnej klasy.
Zebranych przywitała Dyrektor II LO p. Halina Zdunek. Podkreśliła ona wyjątkowość zakończonego roku szkolnego:

  • 49 świadectw z wyróżnieniem,
  • 26. uczniów otrzymało stypendium za wybitne wyniki w nauce, (najlepszy uczeń uzyskał średnią 5,56),
  • bardzo wysoka średnia ocen wszystkich klas pierwszych i drugich.
    Osiągnięcia te świadczą o wysokim poziomie nauczania w II LO. Najlepsi uczniowie odebrali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Nagrodzeni zostali również uczniowie biorący udział w pracy na rzecz szkoły, uczestniczący w konkursach przedmiotowych, aktywni w zawodach sportowych. Część artystyczną przygotowała młodzież pod kierunkiem p. Pawła Pasikowskiego.
    Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wyników i życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
    (mat II, LO opr. red)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7459).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.