W dziale | Fakty

zapraszamy…

Opublikowany 13.11.2012

Zaprasza Mariola Sowa, solistka kapeli „Lubartowiacy”

KONCERT JUBILEUSZOWY KAPELI „LUBARTOWIACY”

Sobota 17 listopada, godz. kino Lewart

W imieniu moich przyjaciół z Kapeli „Lubartowiacy” gorąco zapraszam wszystkich sympatyków muzyki ludowej i nie tylko na koncert jubileuszowy z okazji 35- lecia Kapeli Ludowej „Lubartowiacy”, który odbędzie się w dniu 17 listopada o godz. 17. 00 w Kinie  „Lewart”. Wystąpią obecni członkowie Kapeli, jak również osoby, które kiedyś grały i śpiewały w Lubartowiakach. Kapela zaprezentuje nowe piosenki ludowe opracowane przez Tadeusza Poździka, takie jak: ” Hej nadobny kawalerze”, ” Od krzaczka do krzaczka”, „Koło młyna jarzębina”, ” Pada deszczyk”. Przypomnimy też dwa stare, ale lubiane utwory, które wszyscy dobrze znają: „Jedzie Janek” i „Zielona kalina”. Na zakończenie przygotowaliśmy utwór pt: „Lubartowska Ty ziemico”, który wykonamy wszyscy wspólnie. Jeszcze raz zapraszam serdecznie wszystkich tych, którzy chcą przeżyć razem z nami tak ważną dla nas chwilę.

JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

Czwartek 15 listopada, godz. 10.00 LOK ul. Lubelska 68.

16 Jesienny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Świat w krzywym zwierciadle – w poszukiwaniu dystansu i rozumu” organizuje Lubartowski Ośrodek Kultury.  Przeznaczony jest dla recytatorów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ W KOCKU

Dom Kultury w Kocku i KS „Polesie” organizują III edycję Halowej Ligi Piłki Nożnej. Mecze będą rozgrywane w drużynach 5-osobowych, zawodnicy do 15 lat. Zebranie organizacyjne przedstawicieli drużyn odbędzie się 16 listopada.

TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR LUBARTOWSKIEJ SPÓŁDZIELCZOŚCI

Sobota 17 listopada, od godz. 10:00, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie
XII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Lubartowskiej Spółdzielczości – Memoriał    Ryszarda Czermińskiego. Wstęp dla kibiców bezpłatnie. Jest to turniej w kategoriach do lat 10, 14 i 18 oraz open. Zgłoszenia do16 listopada Łączna pula nagród finansowych i rzeczowych wynosi 3,5 tys. zł

KONCERT CHÓRU I SOLISTÓW Z LITWY
Sobota 17 listopada, godz. 17.00, Szkoła Muzyczna w Lubartowie
Społeczna Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Lubartowie zaprasza na koncert organizowany wspólnie z Miejskim Kołem Turystyki Rowerowej „Relaks”. Wystąpią goście z zaprzyjaźnionego miasta na Litwie (z Raseiniai).

WALNE ZEBRANIE LTR

Niedziela 18 listopada godz. 10.30, ZS nr 2 w Lubartowie

Lubartowskie Towarzystwo Regionalne organizuje Walne Zebranie Członków. Poprzedzone będzie Mszą św. w intencji regionalistów w Bazylice św. Anny.  W trakcie zebrania zaplanowano również program artystyczny.

WITRYNA TEATRALNA
Niedziela 25 listopada godz. 16.00, ZS nr 2 w Lubartowie
Powiatowy Młodzieżowy dom Kultury w Lubartowie organizuje Witrynę Teatralną. W tym roku gościć będą: Teatr „Panopticum” i Teatr Tańca „Es” z Lublina, Grupa Teatralna z Domu Kultury w Kocku oraz Kabaret „Zygzak” z Warszawy (gwiazda wieczoru). Wystąpią również teatry: „Trupa” i „NO!” z PMDK. Wstęp wolny.

SPOTKANIE Z HONOROWYMI DAWCAMI KRWI

Poniedziałek 26 listopada, godz. 14.00,  Lubartów

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Lubartowie organizuje co roku uroczyste spotkanie z honorowymi dawcami krwi, połączone z wręczaniem medali. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Lubartów.

KONKURS LITERACKI  IM. SZANIAWSKIEGO                                                        Czwartek 29 listopada, LOK Lubartów                                                                            Organizatorem konkursu Literackiego im. Klemensa Junoszy Szaniawskiego jest           Lubartowski Ośrodek Kultury.  Celem konkursu jest propagowanie kultury literackiej w środowisku dzieci i młodzieży szkolnej oraz wspieranie młodych talentów. Mogą brać w nim udział uczniowie lubartowskich szkół, szczególnie gimnazjalnych i średnich. Należy nadesłać krótkie formy prozatorskie (opowiadanie, felieton, szkic) oraz wiersze. Temat: „Moje rodzinne miasto w 470 rocznicę powstania”. Prace można składać w LOK do 16 listopada.

COOLTURALNE CZWARTKI

Czwartek 29 listopada, Lubartów

Po raz czwarty Lubartowski Ośrodek Kultury organizuje imprezę pod nazwą „Coolturalne czwartki” – jest to cykl imprez, które odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca. Przed wakacjami były to koncerty, teatr, malowanie graffiti, jam session.

LUBARTOWSKA LIGA SZACHOWA

Piątek 30 listopada, godz. 17.00, LOK Lubartów

Kolejny IX  turniej z cyklu Lubartowska Liga Szachowa odbędzie się na dystansie 7 rund przy czasie 15 minut na zawodnika, na partię. Mogą w nim wziąć udział dorośli, młodzież i dzieci.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „CZTERY PORY ROKU”

Czwartek 6 grudnia, Urząd Gminy Ostrówek

Konkurs – „Jesienne uroki Gminy Ostrówek” organizuje Gminne Centrum Turystyczne w Ostrówku. Należy wykonać fotografie krajobrazów, przyrody, zabytków oraz tradycji mieszkańców gminy Ostrówek, z uwzględnieni jesiennej szaty. Prace można składać do Urzędu Gminy Ostrówek do 1 grudnia.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7114).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (1)

  1. endy:

    Mariola jest the best. pozdrawiam cały skład kapely 😛

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.