W dziale | Fakty

Zderzenie na obwodnicy

Opublikowany 20.09.2016

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje,
że w okresie od dnia 12.09. do dnia 18.09. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 26 zdarzeń, w tym 15 pożarów i 11 miejscowych zagrożeń.

W dniu 14.09. po godz. 14 w Lubartowie na skrzyżowaniu DK 19 (obwodnica Miasta Lubartów) z ulicą Lipową, doszło do zderzenia trzech pojazdów. Poruszającego się obwodnicą Audi A4, z włączającym się do ruchu od strony Skrobowa Seatem Arosą. Wskutek tego zderzenia Audi uderzyło w stojącego na skrzyżowaniu Opla Omegę. W momencie dojazdu zastępów straży pożarnej w Seacie blokującym pas ruchu w kierunku Kocka, znajdował się kierujący. Osoby podróżujące pozostałymi samochodami opuściły je samodzielnie. Działania straży polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, zamknięto pas ruchu w stronę Kocka. Odłączono akumulatory w pojazdach od instalacji elektrycznej. Strażacy udzielili kierowcy Seata kwalifikowanej pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz wsparcia psychicznego do czasu przekazania zespołowi pogotowia ratunkowego. W wypadku uczestniczyło pięć osób, w tym trzy osoby biorące udział w zdarzeniu zostały zabrane przez zespoły pogotowia ratunkowego do szpitala. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Lubartów oraz zastęp z OSP Brzeziny.

W dniu 16.09. o godz. 18:08 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Talczyn – Kolonia. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępów ratowniczych stwierdzono, że samochód osobowy Ford Mondeo zjechał z utwardzonej drogi i uderzył w drzewo. Droga którą jechało auto przebiegała wzdłuż lasu. Samochodem podróżowała jedna osoba, która w momencie dojazdu zastępów ratowniczych znajdowała się w karetce pogotowia ratunkowego. Osoba poszkodowana z uwagi na odniesione obrażenia, została zabrana przez zespół PRM do szpitala. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączono zasilanie instalacji elektrycznej. Teren zdarzenia został oświetlony w celu wykonania niezbędnych czynności dochodzeniowo – śledczych przez Policję. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z JRG w Lubartowie, zastęp JRG w Radzyniu Podlaskim i zastęp OSP Kock.

obwodnica-2obwodnica-3talczyn-1talczyn-2

obwodnica-1

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7611).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.