W dziale | Fakty

Zderzenie w Wandzinie

Opublikowany 26.02.2020

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 17.02. do dnia 23.02. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 16 zdarzeń, w tym 8 pożarów i 8 miejscowych zagrożeń.

W dniu 20.02. o godz. 1932 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Rudno, gm. Michów. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że w budynku szkoły doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Budynek o konstrukcji murowanej, kryty papą. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie na przewód kominowy nałożono sito kominowe i wygaszono piec C.O. Podjęte działania doprowadziły do likwidacji pożaru. Po zakończeniu działań gaśniczych pomieszczenia budynku szkoły zostały sprawdzone miernikiem wielogazowym. Przeprowadzone pomiary nie wykazały obecności tlenku węgla w mierzonych pomieszczeniach. W działaniach udział brały: zastęp JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Michowa.

W dniu 22.02. kilkanaście minut po północy na drodze krajowej DK 19 przed wiaduktem w miejscowości Wandzin, gm. Lubartów, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki BMW z samochodem ciężarowym marki Renault. Żadna z 3 osób uczestniczących w zdarzeniu nie wymagała hospitalizacji. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora oraz oświetleniu terenu akcji. Do czasu usunięcia uszkodzonych pojazdów z jezdni ruch był całkowicie zablokowany. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7187).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.