W dziale | Fakty

Zdolna Kasia z II LO

Opublikowany 19.12.2014

Katarzyna Jaworska, uczennica klasy III d II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie, została stypendystką Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.
Stypendia Funduszu przyznawane są raz w roku dzieciom i młodzieży w wieku od 10 do 17 lat, szczególnie wyróżniającym się i uzdolnionym w różnych kierunkach: muzycznym, plastycznym, matematycznym i humanistycznym. W skład specjalnie powołanej Rady Funduszu oceniającej nadsyłane wnioski wchodzą specjaliści z dziedzin nauki, kultury i sztuki: Danuta Raczko – przewodnicząca oraz Elżbieta Karnafel, prof. Ryszard Łukaszewicz, Gabriela Miłkowska – Moląg, Janusz Olejniczak, Włodzimierz Paszyński i prof. Henryk Samsonowicz. W 2014 roku, w osiemnastej edycji Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich o stypendium ubiegało się 193 kandydatów . Przyznano 13 stypendiów po 2.000 zł., na łączną kwotę 26.000 zł. Od początku istnienia Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich do chwili obecnej rozpatrzono 5897 wniosków, przyznano 574 stypendia.
Kasia zajmuje się grafika komputerową. Odkąd pamięta zawsze fascynował ją rysunek i z tą pasją wiąże swoją przyszłość. Marzy, aby w przyszłości ukończyć studia związane z tym kierunkiem artystycznym i pracować w zawodzie, który umożliwi realizację jej uzdolnień.
Kasiu! Serdecznie gratulujemy stypendium i wierzymy, że Ci się uda!

Materiał: II LO

II LO foto

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6919).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.