W dziale | Fakty

Zimowe marsze z Azymutem

Opublikowany 19.01.2016

Grupa śmiałków z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, mimo śniegu i mrozu, podjęła się wyzwania uczestniczenia w IV Nocnych Marszach na Orientację w Zawieprzycach.

Członkowie działającego w II LO Szkolnego Klubu Krajoznawczo – Turystycznego „Azymut” rozpoczęli swoją przygodę z marszami 15 grudnia pod opieką Katarzyny Płaszczewskiej i Elżbiety Mizio. O godzinie 14:00 wszyscy zebrali się w murach liceum, aby przygotować się do drogi, która liczyła 17 km. Celem pierwszego etapu było dotarcie do Zawieprzyc w wyznaczonym czasie, znajdując 6 odpowiednich punktów. Trasa wymagała współpracy członków grupy, spostrzegawczości, wytrwałości oraz umiejętności używania mapy w pieszej wędrówce do schroniska w Zawieprzycach. Większość drużyn dotarła do celu w zaplanowanym czasie, zdobywając kolejne punkty. Pozostałe dwie drużyny, mimo ogromnej determinacji, nie ukończyły poprawnie trasy, ale z uśmiechem na twarzy i z pozytywnymi wspomnieniami znalazły się na miejscu. Na zakończenie dziennej części wędrówki odbył się konkurs „Wiedza o Polsce”, w którym najlepsza okazała się Ada Franczak. Po tym pełnym wrażeń dniu uczestnicy spotkali się na wspólnym biesiadowaniu przy ognisku.

Zanim młodzież rozpoczęła drugi etap, liczący prawie 6 km, zostało przeprowadzone szkolenie, które miało przygotować wszystkich do głównej atrakcji – nocnej imprezy na orientację. Podzieleni na dwu- lub trzyosobowe drużyny, wyposażeni w latarki i odblaski, uczniowie wyruszyli, by szukać ukrytych punktów kontrolnych i rozwiązywać zadania rozmieszczone w okolicy Zawieprzyc. Zabawa przeszła bardzo sprawnie, uczestnicy poradzili sobie wzorowo w tych trudnych nocnych warunkach. Po powrocie około godziny pierwszej oraz podliczeniu punktów przez organizatorów okazało się, że drużyny walczyły bardzo zawzięcie i dwie z nich mają takie same wyniki. Rozpoczęto więc dogrywkę w formie teoretycznej.

Sobotni dzień rozpoczął się już o godzinie 7.00. Po posprzątaniu schroniska, spakowaniu się, uczestnicy marszów zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Zwycięzcami zawieprzyckich zmagań okazali się:

Miejsce pierwsze: Natalia Kosior, Ada Franczak.

Miejsce drugie: Julia Szymanek, Natalia Grudzień, Karolina Rybak.

Miejsce trzecie: Ada Tabała, Radek Gliwka, Kacper Ligęza.

Po ogłoszeniu wyników uczniowie udali się na spacer po ruinach zamku w Zawieprzycach, gdzie wykonali pamiątkowe zdjęcia. Nieuchronnie nastał czas powrotu do Lubartowa.

Dziękujemy Katarzynie Płaszczewskiej oraz Elżbiecie Mizio za zorganizowanie dla nas tej imprezy oraz wszystkich związanych z nią atrakcji, z którymi będziemy wiązać wiele pozytywnych wspomnień. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do budowniczych poszczególnych etapów: Krystiana Fila i Mateusza Kapitana. Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję orientacyjnej przygody!

1 3 4 5 6 7 8 9 10 12 13 14 15

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7597).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.