W dziale | Kultura

Dzieci i młodzież na scenie LOK

Opublikowany 25.04.2018

24-25 kwietnia w Lubartowskim Ośrodku Kultury już po raz dziesiąty zorganizowano Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Słowik 2018”.

Celem festiwalu jest propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów, promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości. Ponadto promocja młodych wykonawców biorących udział w konkursie,
popularyzacja piosenek, walorów artystycznych i wychowawczych, wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz zachęcenie jej do pracy twórczej w zakresie muzyki, rozwijanie talentów estradowych i kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.
Pierwszego dnia na scenie zaprezentowały się dzieci z grup przedszkolnych oraz klas I-III. Drugiego dnia występowały dzieci z klas IV-VIII oraz gimnazjów i szkół średnich. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Elżbieta Serwin- doktorantka muzykologii KUL, Paulina Kalińska- Prywatna Szkoła Muzyczna Music Fun, Zbigniew Skrzypek- instruktor LOK. Laureaci zaprezentują się 26 maja podczas festynu  z okazji Dni Lubartowa.

Wyniki:

Przedszkola- Nagrody

I

Laura Wąsik

„Piosenka o straconym czasie”

Grupa VII-IX Przedszkole Miejskie nr 4

Chór:  Laura Wąsik, Kaja Sztejnbis, Kornelia Jabłońska, Ala Stawecka, Aleksandra Jaroszyńska

II

Alicja Rossa, Marcin Nieścioruk, Ksawery Fidut, Alicja Woźniak, Jakub Kloc, Julia Wójcik

„A ja mam psa”

Przedszkole Miejskie nr 1

III

Marek Przytocki

„Jest taki kraj”

Przedszkole Casper Lubartów

Klasa I-III

I ex

Amelia Zyga

„Księżyc wędrowiec”

Kl. II A Szkoła Podstawowa nr 3

Joanna Waśniowska

„Strach na wróble”

Kl. III Szkoła Podstawowa na 1

II ex

Michalina Sławecka

„Zatańcz”

Kl. III B Szkoła Podstawowa nr 1

Alicja Karwowska

„Z naszymi marzeniami”

Kl. II A Szkoła Podstawowa nr 4

III ex

Alicja Górska

„Jestem kotem”

Kl. III B Szkoła Podstawowa nr 3

Agnieszka Pietruszka, Elena Neszow, Lena Miduchowska

„Maszeruje wiosna”

Kl. I A Szkoła Podstawowa nr 4

Wyróżnienia:

Lena Błaszczak, Dominik Duda

„Moja planeta”

Kl. II B Szkoła Podstawowa nr 3

Alicja Czyżewska, Maja Kazubek, Karolina Tarnowska, Lena Borowicz, Oliwier Wąsik

„Lipka”

Kl. II A Szkoła Podstawowa nr 3

Aleksandra Kozak

„Drzwi do kariery”

Kl. III D Szkoła Podstawowa nr 3

Milena Ochalska

„Jesteś mamo skarbem mym”

Kl. I A Szkoła Podstawowa nr 4

Klasa IV-VI Szkoła Podstawowa- Nagrody

I

Filip Józefaciuk

„Meluzyna”

Kl. V Szkoła Podstawowa nr 3

II

Iga Goleń

„Kaktus”

Kl. V Szkoła Podstawowa nr 3

III

Alicja Nagietowicz

„Niech zyje bal”

Kl. V Szkoła Podstawowa nr 3

Wyróżnienia:

Wiktoria Kowalczyk

„Łódź bliska, daleka”

Kl. V Szkoła Podstawowa nr 4

Maja Tchórz

„Był raz pewien pan”

Kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1

Klasy VII, Gimnazjum, LO- Nagrody

I

Lidia Bielawska

„In my blood”

Kl. II Gimnazjum SP nr 1

II

Martyna Najda

„Mruczy winyl”

Kl. II Gimnazjum SP nr 1

III

Magdalena Zdunek

„Uninvited”

Kl. VII Music Fun

Wyróżnienia:

Zuzanna Tchórz

„A jeśli nie znajdziesz”

Kl. III Gimnazjum SP nr 1

Alicja Grabowska

„To co żyje w nas”

Kl. II Gimnazjum SP nr1

Anna Aftyka

„Och zycie, kocham cię nad życie”

Kl. III Gimnazjum / Music Fun.

Emilia Kosek

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6845).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.