W dziale | Kultura

Kardynał Wyszyński w słowach i fotografii

Opublikowany 01.09.2011

„Umiłowane Dzieci Boże, Dzieci Moje” to tytuł wystawy poświęconej Prymasowi Polski Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Można ją obejrzeć jeszcze dziś i jutro w budynku Urzędu Miasta w Lubartowie.

Na uroczyste otwarcie we wtorek 23 sierpnia przybyło wielu gości, przedstawicieli kościoła, szkół, organizacji społecznych. Do obejrzenia wystawy zaprosił wszystkich burmistrz Janusz Bodziacki i przypomniał słowa księdza Prymasa: „Kocham Ojczyznę bardziej niż własne serce”, „Dla mnie pierwsza po Bogu miłość to Polska”.
Bieżący rok jest ogłoszony przez Episkopat rokiem Prymasa Tysiąclecia. Mamy także 30 rocznicę odejścia do Domu Pana wielkiego z rodu PolakówPrymasa Tysiąclecia – mówił Zbigniew Kulesza, prezes lubartowskiego Oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. – Wystawa jest świadectwem o Wielkim Kapłanie.
Wystawa powstała 10 lat temu, na stulecie urodzin ks. Kardynała. Wędruje nie tylko po Polsce, ale też po ośrodkach polonijnych na Bliskim Wschodzie. – Dziękujemy, my księża, wszystkim organizatorom wystawy za to, że możemy przeżywać wielką historię Człowieka, który przysłużył się do tego, w jakiej Polsce dziś żyjemy – mówił ks. kan. Józef Huzar, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie.

Organizatorami wystawy są: Miasto Lubartów, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Lubartowie, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Oddział Okręgowy w Lublinie.

Aleksandra Jędryszka

Dziękujemy P. Marcinowi Sułkowi z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana za pomoc w przygotowaniu plakatu promującego wystawę. A także P. Iwonie Czarcińskiej z Instytutu Prymasowskiego, za udostępnienie fotografii. Redakcja

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (3929).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.