W dziale | Kultura

Nagrodzeni w konkursie „Pokażę Ci, gdzie mieszkam”

Opublikowany 24.11.2020

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie rozstrzygnął  XVI Powiatowy Konkurs Plastyczno- Fotograficzny „Pokażę Ci, gdzie mieszkam 2020”. Celem konkursu było  zainspirowanie dzieci i młodzieży do wnikliwego spojrzenia na miejsce, w którym mieszkają : motywacja do zdobycia nowych informacji o jego historii i kulturze, odkrycia piękna najbliższej okolicy.

Niezależne jury  – artysta Rafał Eret oraz Krzysztof Dudziński – rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w  Lubartowie – wyłonili laureatów konkursu spośród 260 nadesłanych prac uczniów szkół podstawowych i średnich. Nagrody specjalne przyznał także organizator – PMDK. 

Dotychczas finał konkursu był prawdziwym świętem dla nagrodzonych i ich opiekunów, niestety z powodu epidemii Covid-19 nie jest możliwa organizacja uroczystej gali z wręczeniem nagród i dyplomów oraz otwarciem wystawy pokonkursowej.  Organizatorom zależy  na bardzo uroczystej formie i udziale w tym spotkaniu wszystkich laureatów. W związku z tym uroczystość  zostanie zorganizowana dopiero wtedy, gdy przestaną obowiązywać ograniczenia w działalności oświatowej.

  Wirtualna galeria prac jest na stronie internetowej www.mdk.lubartow.pl

Wyniki konursu:

KONKURS PLASTYCZNY

KATEGORIA KLASY I-III

NAGRODY:

  • MARCEL PRZYBYSZ- PMDK. N-l E. Weremczuk
  • KATARZYNA KOZICKA- PMDK, n-l I.Dybała
  • MAKSYMILIAN KOSIK- SP nr 1 w Lubartowie, n-l Renata Stawinoga
  • WIKTORIA KRASUSKA, SP nr 1 w Lubartowie, Renata Stawinoga
  • ZUZANNA GOŁĘBIOWSKA, PMDK, n-l E. Weremczuk

WYRÓŻNIENIA:

  • MAJA ŚCIBIORSKA- PMDK, n-l K. Grabowska-Pytka
  • MAGDALENA NOWAK- DK w Kocku, n-l Maria Myrosznyczenko
  • WERONIKA AFTYKA- PMDK, n-l I. Dybała
  • WIKTORIA ANYSZEK- DK w Kocku, n-l Maria Myrosznyczenko
  • MAŁGORZATA JANKOWSKA- SP nr 4 w Lubartowie, n-l Ewa Czech, Gabriela Rogala
  • ZOFIA WIĄCEK- PMDK, n-l E. Weremczuk

KATEGORIA KLASY IV-VI

 NAGRODY:

  • DAWID ZALEWSKI – PMDK w Lubartowie, n-l Edyta Weremczuk
  • ANTONINA ABRAMIUK – PMDK w Lubartowie, n-l Edyta Weremczuk
  • NIKOLA WALACH, ZSO w Michowie, n-l Maryla Gadzała

WYRÓŻNIENIA:

  • ZUZANNA MARZĘDA – PMDK w Lubartowie, n-l Edyta Weremczuk
  • JAGODA SZCZYGIEŁ– PMDK w Lubartowie, n-l Edyta Weremczuk
  • EWA SZYMAK- PMDK w Lubartowie, n-l I. Dybała

KATEGORIA KLASY VII- VIII  I GIMNAZJALNE

NAGRODY:

  • NATALIA RUSINEK- SP nr 4 w Lubartowie, n-l Anna Dudziak
  • AMELIA ZDUNEK– PMDK w Lubartowie, n-l Edyta Weremczuk
  • MAJA GUZ– SP nr 1 w Lubartowie, n-l I. Dybała,
  • ZUZANNA PUCHACZ- SP nr 1 w Lubartowie, n-l I. Dybała

WYRÓŻNIENIA:

  • MACIEJ MISZTAL- PMDK w Lubartowie, n-l Edyta Weremczuk
  • LILIANA SZLACHTA – SP nr 1 w Lubartowie, n-l I. Dybała
  • PATRYCJA ZAGOJSKA- SP nr 1 w Lubartowie, n-l I. Dybała

 

KATEGORIA : SZKOŁY ŚREDNIE- nagród i wyróżnień nie przyznano

KONKURS  FOTOGRAFICZNY 

 KATEGORIA KL. V- VIII

NAGRODY:

  • NIKOLA WAŁACH, SP w Michowie, n-l Mariusz Morawski
  • WIKTOR KOWALSKI, SP nr 3 w Lubartowie, n-l Agata Borzęcka
  • BOGUSŁAW DOBOSZ, ZS w Kamionce, n-l Agnieszka Kruczek
  • AGATA BORDZOŁ, PMDK  w Lubartowie, n-l Urszula Bednarczyk

KATEGORIA : SZKOŁY ŚREDNIE

NAGRODY:

  • IGA MAŁYSKA, ZS nr 2 w Lubartowie, n-l Karolina Oleksiejuk
  • JULITA BOGUSZ, PMDK  w Lubartowie, n-l Urszula Bednarczyk

Ponadto organizatorzy postanowili przyznać

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE:

  • ZOFIA OGRODOWSKA, SP w Brzezinach, n-l Katarzyna Ogrodowska
  • BARBARA FILIPEK, SP w Nowodworze, n-l Grażyna Bednarczyk
  • NATALIA ŚCIBIORSKA, SP nr 3 w Lubartowie, n-l Danuta Bogusz

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7361).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.