W dziale | Co,gdzie..., Kultura

Zapowiedzi

Opublikowany 29.09.2011

WIDOWISKO HISTORYCZNE W SEROKOMLI
Niedziela 2 października godz. 10.00,  Serokomla

„Żołnierze! Z dalekiego Polesia, znad Narwi, z jednostek, które oparły się w Kowlu demoralizacji – zebrałem Was pod swoją komendę, by walczyć do końca” – Tymi słowami generał Kleeberg zaczynał ostatni rozkaz. Po ponad 70 latach na polach Serokomli, w miejscu, gdzie rzeczywiście toczyły się walki, znowu zabrzmią działa i znowu ziemia ta usłyszy ostatni rozkaz generała. W imieniu organizatorów zapraszam serdecznie na inscenizację pt. „Serokomla 1939 – Ostatni bój” , która będzie jednym z punktów programu obchodów Ostatniej Bitwy SGO „Polesie” z 1939 r.
Inscenizacja będzie upamiętnieniem ostatniej Bitwy Obronnej Polski w 1939 r. Po niej odbędzie się pokaz umundurowania i wyposażenia wojsk w 1939 r. Uroczystość organizowana jest przez  Wójta Gminy Serokomla i Grupę Rekonstrukcji Historycznej 8 Pułku Piechoty Legionów.

72. ROCZNICA BITWY POD KOCKIEM
Sobota 1 października godz.. 9.00, Kock

Samorząd Kocka, KS „Polesie” Kock, Zespół Szkół i Dom Kultury zapraszają na uroczyste obchody bitwy pod Kockiem. Godz. 9.00 – otwarcie XVII Biegów Pamięci Generała Franciszka Kleeberga przed pomnikiem Generała (ok. 13.30 zakończenie biegów, wręczenie nagród za bieg główny). Godz. 17.30 – Apel Pamięci na cmentarzu wojskowym. Godz.18.00 – Finał VII Festiwalu Pieśni Patriotycznej w hali Zespołu Szkół oraz koncert gwiazdy festiwalu – Lidki Pospieszalskiej z Zespołem.

WYSTAWA  FOTOGRAFII W KOCKU
Piątek 7 października godz. 19.00, Kock

Dom Kultury w Kocku organizuje wystawę fotografii Grażyny i Dariusza Hankiewiczów, pt. „Razem czy osobno”. Podczas wernisażu wystąpi Jolanta Sip z lubelskiego zespołu „Federacja”. W programie utwory do tekstów Basi Kondrak, Jacka Kaczmarskiego, Leonarda Cohena.

KONCERT W BAZYLICE
Niedziela 9 października godz. 16.00, Bazylika św. Anny w Lubartowie

Koncert z okazji Europejskiego Roku Wolontariatu oraz Światowego Dnia Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej. Będzie wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy wspierają dzieło hospicyjne. Koncert poświęcony poezji ks. Jana Twardowskiego z albumu „Pomiędzy światem, a nami”. Wystąpią: Justyna Reczendi – sopran; Jerzy Zelnik – recytacje; Trio Con Passione w składzie: Kamila Szalińska – Bałwas – skrzypce; Michał Pindakiewicz – gitara; Jerzy Cembrzyński – kontrabas, muzyka, aranżacje. Gościnnie Marcin Olak – gitara elektryczna.

PODRÓŻ W KRAINĘ FANTAZJI
Poniedziałek 10 października, LOK Lubartów

Lubartowski Ośrodek Kultury organizuje konkurs plastyczny pt. „Podróż w krainę fantazji”.
Prace na konkurs do 30 września mogą zgłaszać dzieci oraz młodzież szkół podstawowych i gimnazjów. Należy je przygotować w formacie A3, A4, techniką dowolną, z opisem prac na odwrocie: imię i nazwisko autora, wiek, adres, szkoła, instruktor/nauczyciel. Adres LOK ul. Lubelska 68. Szczegóły na stronie www.loklubartow.pl

SESJA NAUKOWA W KOZŁÓWCE
Poniedziałek – Środa 12-14 października, od godz. 10.00, Kozłówka


Muzeum Zamoyskich w Kozłówce organizuje piątą sesję naukową z cyklu Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie pt. „Praca i życie codzienne w majątku ziemiańskim”. Referaty zaprezentowane na sesji mają przybliżyć organizację pracy we dworze, czy w pałacu, a także ludzi, którzy byli zatrudniani na określonych stanowiskach, czyli służbę domową i folwarczną, rolę pani domu w prowadzeniu gospodarstwa, działalność gospodarczą właściciela majątku. Ponadto przedstawiona będzie tematyka pracy w majątkach ziemskich, ukazana w literaturze i sztukach plastycznych. A wygłoszą je przedstawiciele m.in. IPN w Lublinie, Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Akademii Humanistycznej w Pułtusku, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum  Narodowego w Krakowie i Muzeum w Kozłówce.

KONFERENCJA „MEDIACJA W RÓŻNYCH ASPEKTACH”

Piątek 14 października godz. 10.00, Starostwo Powiatowe Lubartów

Celem konferencji będzie dyskusja na temat problemów dotyczących możliwości postępowań mediacyjnych. Debata ma się toczyć wokół społecznego, ekonomicznego i prawnego kontekstu mediacji, ze szczególnym uwzględnieniem mediacji na szczeblu lokalnym. Prezentowane będą również możliwości postępowań mediacyjnych w różnych dziedzinach życia. Zaprasza koordynator do spraw mediacji przy Sądzie Rejonowym w Lubartowie.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6530).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (1)

  1. oliwia:

    bardzo fajnie goscic go!!!

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.