W dziale | - Polecamy -

Już w niedzielę w Amfiteatrze Przegląd Kultury, Smaków i Rękodzieła

Opublikowany 17.08.2016

Takie wydarzenie będzie w naszym mieście po raz pierwszy.  Fundacja ,,Wczoraj i Dziś dla Jutra’’ oraz Lubartowski Ośrodek Kultury 21 sierpnia organizują I Lubartowski Przegląd Kultury, Smaków i Rękodzieła Ziemi Lubelskiej.

Przegląd rozpocznie się o godz. 14.30 w Amfiteatrze Miejskim. W programie są konkursy na najsmaczniejsze danie regionalne, na najsmaczniejsze danie z ryb słodkowodnych, na najładniejsze stoisko. Na scenie zaprezentują się: Zespół Śpiewaczy „Kaznowianki” z Kaznowa, Zespół Artystyczny „Nadzieja” z Kocka, Chorągiew Pancerna Mikołaja Firleja z Zamku Janowieckiego – pokaz fechtunku i umiejętności szermierczych oraz „Awantura w karczmie”. Ponadto wystąpi Terenowe Gminne Koło E.R. „Seniorki” z Ziemi Krasnostawskiej, „Słowiański Gród” z Wólki Bieleckiej – pokaz tańców słowiańskich, Zespół „Rumenok” z Krainy Rumianku – obrzęd teatralny „Szeptucha”. Będzie można też posłuchać wykonawców a naszego regionu – Kapeli „To i Owo” z Kamionki, zespołu „Wesołe Nuty” – KGW z Samoklęsk. Na zakończenie zaśpiewa Aleksandra Rudzińska przy akompaniamencie Arkadiusza Borzęckiego oraz wystąpi Kapela Ludowa „Lubartowiacy”.

Podczas przeglądu będzie wiele atrakcji dla zainteresowanych m.in. wyrób ręczny mydła wykonywanie biżuterii słowiańskiej, pisanie gęsim piórem, wybijanie monet, wyplatanie wianków na głowę, nauka fechtunku, nauka strzelania z łuku i decupage. Zaplanowano też zwiedzanie o 15.30 i 17.00 Sanktuarium św. Anny, Panoramy Lubartowskiej, Muzeum Parafialnego z przewodnikami z Laboratorium Turystyki i Parafii św. Anny (zapisy przez sms w dniach 19-20.08.2016 tel. 604 200 733). Dla dzieci będą alpaki, które pokaże Firma „Podaj Łapę – Alpakoterapia, Kynoterapia” o godz. 16.00. Zapisy na warsztaty przez sms w dniach 19-20.08.2016 tel. 604 200 733 – pierwsze po 15 osób warsztaty gratis.

Projekt jest współfinansowany ze środków przeznaczonych na realizację zadań w zakresie promocji Miasta Lubartowa. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

SN

przegladAKTUALNY

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6724).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.