W dziale | - Polecamy -

Kolędami promują nasz region

Opublikowany 21.12.2015

W wigilię 24 grudnia na kilku ogólnopolskich telewizyjnych kanałach muzycznych będzie można zobaczyć premierę najnowszego wykonania kolędy „Bóg się rodzi”
w interpretacji duetu zespołów News i Rajmund.  Za scenerię do materiału posłużyło wnętrze restauracji w Wincentowie i kościoła Przemienienia Pańskiego w Firleju.

– We wnętrzach zabytkowego kościoła mogliśmy nakręcić materiał dzięki uprzejmości proboszcza Antoniego Buczyńskiego, za którego życzliwość i pomoc serdecznie dziękujemy – mówi lider zespołu Marek Lemieszek – muzyk pochodzący z Michowa. We wnętrzach restauracji  akompaniuje on na fortepianie Rajmundowi. Oprócz premierowej kolędy od 24 grudnia będzie można posłuchać i obejrzeć jeszcze jedną kolędę. Zespół News nagrał teledysk do  kolędy „Jezus malusieńki”. Tutaj wykorzystano m.in. wnętrza Bazyliki św. Anny w Lubartowie. W wideoklipie wystąpiła muzycznie uzdolniona lubartowska gimnazjalistka Julia Bednarz, która u boku lidera zespołu Marka Lemieszka gra na skrzypcach, na tle głównego ołtarza Bazyliki.
– Poprzez swoją aktywność muzyczną chcę promować nasz region. Michów, Lubartów, Firlej czy Wincentów to miejsca mi bliskie. Chciałbym żeby dowiedział się o ich walorach zarówno mieszkaniec Śląska, jak i Kołobrzegu – powiedział nam Marek Lemieszek. – Za pośrednictwem redakcji chciałbym złożyć czytelnikom „Lubartowiaka” życzenia – rodzinnych i spokojnych świąt.

R. OzonekNewslk Newsa Newse Newsc News_Wincentow_9m News_Wincentow_10m  News_Wincentow_15m News_Wincentow_22m

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6444).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.