W dziale | - Polecamy -

Kozłówka zaprasza w sierpniu

Opublikowany 05.08.2015

Festiwal_Kozlowka6W sierpniu kasy Muzeum są czynne od godz.10.00 do 17.00. Oprócz wystaw stałych w Pałacu, Powozowni i Galerii Socrealizmu, odwiedzający Kozłówkę mogą oglądać również wystawy czasowe.

Pierwsza to „Jaśnie Państwo w kąpieli” – prezentuje oryginalne wyposażenie pokoi łazienkowych z przełomu XIX i XX wieku.

Kolejna – „Fotografia dzikiej przyrody”, to ukłon w stronę tych, którzy lubią bezkrwawe łowy z aparatami fotograficznymi. Są tu prezentowane zdjęcia najlepsze z najlepszych, nagradzane na światowych konkursach. Wystawę polecamy również ze względu na takie ciekawostki jak: litografie i książki dotyczące fauny i flory oraz rzeźby zwierząt ze zbiorów Galerii Socrealizmu.

W sierpniu rozpoczynają się również oprowadzania kuratorskie po kozłowieckich wystawach. We wtorki o godz. 12.00 odbędą się one na wystawie czasowej „Jaśnie Państwo w kąpieli”, a w czwartki o godzinie 12.00 w Galerii Socrealizmu. Aby uczestniczyć w zwiedzaniu kuratorskim należy nabyć bilet na wspomniane ekspozycje.

Inne lekcje muzealne to spotkania z historią Polski z czasów Jana III Sobieskiego oraz warsztaty fotograficzno-ornitologiczne. To propozycje płatnych zajęć fakultatywnych, a więcej o zasadach w nich uczestnictwa można dowiedzieć się więcej na stronie Muzeum Zamoyskich.

Do końca sierpnia w galerii „Z ogrodu” jest czynna wystawa dedykowana aktorce Marii Federowiczowej. Gwiazda teatru fin de siècle’u była żoną jednego z rządców majątku kozłowieckiego. Wstęp na wystawę jest wolny. Do zapadnięcia zmroku i bez dodatkowych biletów można przebywać w pałacowym parku. Pobyt być może zainspiruje do zrobienia zdjęcia i zgłoszenia tej fotografii na konkurs „Pawim okiem”. Tematem zdjęć ma być przyroda: flora i fauna. Regulamin konkursu na naszej stronie muzeum.

(Monika Januszek-Surdacka opr. Red)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6842).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.