W dziale | - Polecamy -, Fakty

Muzyczne Wieprzowanie- początek nowej tradycji?

Opublikowany 12.07.2012

„Muzyczne Wieprzowanie” zorganizował Lubartowski Ośrodek Kultury przy wsparciu Urzędu Miasta Lubartów

Udało się – tak można powiedzieć o koncercie „Muzyczne Wieprzowanie”, który ożywił Plażę Żydowską, jak nigdy dotąd. Impreza zorganizowana w niedzielę zgromadziła blisko 2 tys. uczestników.

Wystąpili m. in. Małgorzata Boguszewicz, Zbigniew Kowalczyk, Słoma i Przedwietrze, Junior Stress & D’Roots Brathers, Tatvamasi. Dla każdego coś innego. Niestety, Radio Samsara i Maqama, ze względu na burzę, która pojawiła się o północy, nie zagrały. Jak zapowiadają organizatorzy, nic straconego, bo obiecali, że zagrają jesienią w Lubartowie.  – Ogromne podziękowania dla uczestników tego koncertu. To dzięki Wam, dzięki frekwencji podczas koncertu przekonaliśmy się, że jest ogromna potrzeba organizowania koncertów z muzyką alternatywną i z zespołami, które swoimi tekstami niosą światu pozytywne przesłanie – mówi organizator imprezy Michał Kaczor. – Każdy tworzył prosto z serducha, każdy ma inne serducho, więc i na scenie powstał muzyczny misz-masz. Mam nadzieję, że za rok uda się zorganizować jeszcze większy, tym razem dwudniowy koncert. – Podziękowania należą się też Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, które pomogło w organizacji imprezy – dodaje  Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak, dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Wydarzenie zakończył pokaz ogniowy w wykonaniu „młodzieżowej” grupy Antares. Podczas trwania całej imprezy Polska Akcja Humanitarna przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na budowę studni w Sudanie Południowym. Uzbierano 1147 zł.  Na koncercie miała pojawić się Janina Ochojska – założycielka oraz prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. Dlaczego nie przyjechała? Dowiecie się, oglądając film
Piotr Opolski

[zenphotopress album=220 sort=random number=4]

Teskt i foto: Piotr Opolski

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5876).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (5)

 1. max:

  Pod hasłem pomocy dla Sudanu dewastujecie lokalną przyrodę. Organizator tego koncertu wykazał się totalnym brakiem wiedzy z zakresu przyrody i ekologii.

 2. endy:

  Był fajny piknik dla dużych i małych ! Trawa ma to do siebie, że się odradza. Na miejscu imprezy został zadziwiający porządek i tylko złośliwi piszą takie bzdury jak użytkownik max. Podczas imprezy zbierano pieniądze na budowę studni w Sudanie, co miało na celu uświadomić ludziom pewne trudne sprawy. Nie spodziewano się dużych datków, bo wiadomo- lubartowskie ludki dużej kasy nie mają. Ale
  chodziło o gest i zmianę mentalności.
  Obejrzyj użytkowniku max filmy o Sudanie, gdzie ludzie umierają z pragnienia i dopiero potem popisuj się swoją mądrością z zakresu przyrody.

 3. max:

  Szanowny użytkowniku ENDY, znam sytuacje Sudanu dużo lepiej niż Ty stan lokalnej przyrody. Wieprz to nie tylko trawa która zdeptaliście (jeśli o tą trawę Ci chodzi), ale przede wszystkim zwierzęta a głównie ptaki których w tej okolicy żyje i wyprowadza lęgi jest wiele, jak chociażby Dudek, Wilga czy Zimorodek. Oczywiście nikt Wam nie zabrania robienia koncertów nad Wieprzem, w lesie czy na bagnie jeśli ten teren nie jest objęty ochroną. Ale mimo braku ochrony prawnej są to tereny dzikie przyrodniczo w których żyje dzika przyroda, w których żyją gatunki chronione. Jeśli w tym koncercie chodziło tylko o „gest i zmianę mentalności” to czy nie można było zrobić go w innym miejscu? A może warto zmieniać swoją mentalność i szanować także skarby przyrody których w okolicy mamy tak niewiele a do których rzeka Wieprz z pewnością się zalicza. Jeśli te słowa dla zwolenników tego koncertu nic nie znaczą to mam sugestię dla organizatorów takich imprez, proszę zapytać o opinię ekspertów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego lub jakiejkolwiek lubelskiej organizacji przyrodniczej.

 4. Ola:

  ze strony PAH:

  „Na świecie 884 milionów ludzi jest pozbawionych dostępu do wody. Kilka razy w ciągu doby kobiety i dzieci wędrują z kilkunastokilogramowymi baniakami na głowach. Nie mają czasu na odpoczynek ani na naukę, a co gorsza woda, którą piją nie zawsze jest czysta. Brak dostępu do czystej wody zabija codziennie 4 tysiące dzieci. Uważasz, że to w porządku?”

 5. xxx:

  Oj Oj Oj http://www.youtube.com/watch?v=ZLSbUb45aXI

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.