Porażka na inaugurację

Mecz_08Po dziesięciu latach przerwy piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali swój kolejny mecz w III lidze na własnym boisku. Niestety, podopieczni Grzegorza Białka musieli uznać wyższość Izolatora Boguchwała.

Na inaugurację rozgrywek Lewart przegrał 1:2 w Tomaszowie Lubelskim z miejscową Tomasovią. Pierwsze spotkanie nowego sezonu w III lidze na własnym boisku zgromadziło liczniejszą, niż w IV lidze publiczność. Wśród widzów byli m.in. członkowie władzy naszego miasta – Burmistrz Janusz Bodziacki, Zastępca Burmistrza Radosław Szumiec, Przewodniczący Rady Miasta Jacek Tomasiak. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik wręczył przedstawicielom klubu okolicznościowy puchar. Każdy z przybyłych na stadion mógł zauważyć zmiany, jakich dokonano na obiekcie przy ulicy Parkowej po zakończeniu poprzedniego sezonu. By pojedynki III ligi mogły się odbywać w Lubartowie potrzebne było dokonanie dużych zmian w infrastrukturze obiektu. Miasto Lubartów na ten cel wyasygnowało ok. 80 tys. zł, a za realizację prac odpowiadał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie.

Po części oficjalnej rozpoczął się mecz. I rozpoczął się źle dla gospodarzy. Już w 9 minucie goście objęli prowadzenie. Piłka po uderzeniu jednego piłkarza z Boguchwały, odbiła się od blokującego strzał obrońcy i zmyliła Adriana Parzyszka. Przed przerwą mógł wyrównać Mateusz Kompanicki, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Po zmianie stron miejscowi ruszyli do odrabiania strat, jednak dość szybko zostali skarceni. W 59 minucie było już 0:2. Rzut karny za zagranie piłki ręką w polu karnym pewnie egzekwował kapitan Izolatora. Gospodarze mimo niekorzystnego wyniku ambitnie walczyli o poprawę wyniku. Najlepsze okazje na zmianę rezultatu mieli Tomasz Mitura i Maciej Jezior. Jednak bramkarz gości zawsze był na posterunku i nie dał się pokonać.

Lewart Lubartów – Izolator Boguchwała 0:2 (0:1).

Skład Lewartu: Adrian Parzyszek – Maciej Jezior, Jakub Niewęgłowski, Tomasz Mitura, Michna Dariusz (od 70 min. Bartłomiej Jezior), Hubert Kotowicz, Arkadusz Rusinek, Karol Bujak, Dawid Niewęgłowski (od 85 min. Dominik Kula), Mateusz Kompanicki (od 76 min. Mateusz Gorgol), Wadim Semchuk (od 60 min. Dawid Pikul).