W dziale | - Polecamy -, Fakty

Skrzydło „Czwórki” już otwarte

Opublikowany 14.12.2016

Mszą świętą w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego rozpoczęła się uroczystość otwarcia nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Lubartowie, w środę 14 grudnia. Uczniowie rozpoczną naukę w nowych salach po przerwie świątecznej.

W uroczystości wzięła udział licznie zgromadzona społeczność szkolna, duchowni, przedstawiciele Samorządu Miasta z burmistrzem Januszem Bodziackim na czele, przedstawiciele Gminy Lubartów. Obecni byli radni miejscy poprzedniej i obecnej kadencji z wiceprzewodniczącym Rady Andrzejem Zielińskim, rodzice, przedstawiciele związków zawodowych, służb mundurowych, dyrektorzy placówek miejskich, przedstawiciele firm budowlanych i pracowni projektowej oraz instytucji nadzorujących. Obecna była także Bożena Ćwiek – starszy wizytator, która odczytała list kierowany do społeczności SP 4 od Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Dyrektor Krzysztof Świć dziękował samorządowi Miasta Lubartów oraz wszystkim zaangażowanym w rozbudowę szkoły – za decyzje zmierzające do podjęcia i szczęśliwego zakończenia tej inwestycji oraz za wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Wspominał, kiedy to trzy lata temu pojawił się pomysł rozbudowy szkoły. – Wtedy nikt z nas nie wyobrażał sobie, że to wszystko tak się skończy. Z pierwotnych koncepcji powstał gmach na europejskim poziomie. Jesteśmy przygotowani, aby przyjąć uczniów klas siódmych i ósmych, oraz sprostać w godny sposób wymaganiom, jakie stawia przed nami integracja – mówił dyrektor Krzysztof Świć.

Głos zabrał także burmistrz Janusz Bodziacki, który wspomniał o społecznym komitecie budowy sprzed 20 lat oraz ówczesnym dyrektorze Andrzeju Zdunku, który wybudował salę gimnastyczną.

Dzisiaj kończmy dzieło poprawy bazy edukacyjnej tej placówki. Wysiłkiem wielu osób, trudem finansowym, ta szkoła została poprawiona dla Waszej społeczności. Jakże mocno i trafnie wpisuje się w dzień dzisiejszy. Przy ośmiu klasach nie pomieścilibyśmy się w tej szkole. Jest to w sposób szczególny inwestycja trafna, wychodząca naprzeciw potrzebom.

Po części oficjalnej goście obejrzeli spektakl przygotowany przez uczniów i nauczycieli. Ci drudzy wystąpili nawet w specjalnej roli, co można obejrzeć na naszym kanale YouTube:

Był także okolicznościowo ubrany tort oraz nieodłączny element otwarć tak ważnych dla miasta inwestycji – czyli uroczyste przecięcie wstęgi.

Więcej szczegółów dotyczących inwestycji oraz jej otwarcia zamieścimy w najbliższym, papierowym wydaniu Lubartowiaka – 5 stycznia.

(J.A.)

fot. Piotr Opolski

Fotogaleria >>>>>FB<<<<<

dsc_8096 dsc_8123 dsc_8126 dsc_8138 dsc_8145 dsc_8174 dsc_8188 dsc_8199 dsc_8222 dsc_8242 dsc_8247 dsc_8268 dsc_8314 dsc_8346 dsc_8355 dsc_8365 dsc_8377 dsc_8379 dsc_8388 dsc_8399 dsc_8411

Fot. PeO

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (8200).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.