W dziale | - Polecamy -, Fakty

WinyLOVE Story w Teatrze Muzycznym w Lublinie

Opublikowany 27.12.2017

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na widowisko WinyLOVE Story. To okazja do wyszukanej, karnawałowej rozrywki, a jednocześnie podróż do czasu, kiedy na parkietach królowała muzyka z płyt winylowych. 

Realizatorzy:
Scenariusz i reżyseria: Urszula Lewartowicz, Dyrygent: Łukasz Sidoruk; Choreografia: Piotr Mochol; Scenografia i kostiumy: Dariusz Manel; Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel;
Suflerzy: Krystyna Ekielska, Anna Rękas.

Bilety na spektakle w styczniu można zarezerwować/ kupić na stronie Teatru: TEATR MUZYCZNY

 

 

WinyLOVE Story (Muzyczne hity z czasów wielkiej płyty) to widowisko muzyczne osadzone w czasach big-beatu, potańcówek i miłości do muzyki. To podróż w czasie do okresu Wielkiej Płyty – nie tylko tej konstrukcyjnej, ale przede wszystkim tej winylowej – będącej materialnym symbolem pięknego okresu w rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej.

W tle bigbeatowych rytmów rozgrywa się tytułowe WinyLOVE Story – historia miłosna marynarza i maturzystki. Nie jest to jednak opowieść rzewna ani ckliwa. Perypetie głównego bohatera okraszone zostały dużą dawką humoru i dowcipu. Akcja widowiska rozgrywa się w wakacyjnej scenerii, przywodząc na myśl chwile relaksu i odpoczynku, które upływają najprzyjemniej tam, gdzie „morza szum, ptaków śpiew”…

Trzon muzyczny widowiska tworzą znane polskie przeboje z końca lat 60. ubiegłego stulecia, które wykonywali znani i do dziś uwielbiani artyści, m.in. Kasia Sobczyk, Karin Stanek, Helena Majdaniec, Maria Koterbska, Krzysztof Klenczon, Seweryn Krajewski, Matusz Święcicki, Jerzy Połomski, Piotr Szczepanik.

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7182).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.