W dziale | - Polecamy -, Fakty

Wypadek koło CPN-u

Opublikowany 16.03.2009

Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną zderzenia volkswagena transportera z samochodem ciężarowym Iveco, do którego doszło w dniu 16.03.2009 r. kilka minut po godz. 14 na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z ul. Wojska Polskiego w Lubartowie.
Kierujący volkswagenem transporterem 52 letni mieszkaniec Lubartowa jadąc ul. Słowackiego, wjechał na skrzyżowanie i uderzył w prawy bok jadącego ul. Kleeberga, w kierunku Parczewa, ciężarowego Iveco, którym kierował 23 letni mieszkaniec Lublina. Wytrącone z toru jazdy iveco przejechało kilkadziesiąt metrów niszcząc po drodze kilka znaków drogowych, a następnie przewróciło się na prawy bok całkowicie blokując dwa pasy jezdni drogi wojewódzką nr 815 od strony Parczewa. Policjanci ustalili, że obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy medycznej kierowcy iveco i przewiozła go do szpitala, kierowca volkswagena nie odniósł żadnych obrażeń.
Przez kilkadziesiąt minut ruch na drodze wojewódzkiej nr 815 oraz na skrzyżowaniu ulic: Słowackiego Kleeberga Wojska Polskiego w Lubartowie był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6842).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.