W dziale | Sport

DWIE PORAŻKI W MECZACH KONTROLNYCH LEWARTU

Opublikowany 19.02.2020

Piłkarze Lewartu Lubartów kontynuują serię gier kontrolnych przed inauguracją rundy wiosennej. Dotychczas lubartowianie rozegrali cztery sparingi. Wszystkie odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie. Po dwóch zwycięstwach (z POM-em Iskrą Piotrowice i Świdniczanką Świdnik), podopieczni Tomasza Bednaruka doznali dwóch porażek.

W meczu kontrolnym numer trzy zespół z Lubartowa rywalizował z trzecioligową Avią Świdnik. Zespół ten prowadzi były szkoleniowiec Lewartu Łukasz Mierzejewski. Natomiast trener Bednaruk przed Lewartem prowadził Avię. Mecz miał osobowe podteksty i był dobrą jednostką treningową dla obu zespołów. Do przerwy gospodarze prowadzili po bramce strzelonej z rzutu karnego przez Konrada Żelisko. Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko goście i skończyło się wynikiem 1:3. Po tygodniu Lewart ponownie zagrał mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem był ligowy rywal – Granit Bychawa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gości 2:1. Bramkę dla Lewartu zdobył Grzegorz Fularski.

Jak już informowaliśmy, w rundzie wiosennej w barwach Lewartu zagrają nowi zawodnicy. Krystian Żelisko i Konrad Szczotka mają pomóc w wywalczeniu awansu do III ligi, a obaj do Lubartowa trafili z Wisły Puławy. Żelisko jest napastnikiem, a Szczotka pomocnikiem. Ostatnio szlakiem przetartym przez kolegów podążył Arkadiusz Maksymiuk. On również do Lewartu przybył z puławskiej Wisły. Przez kilka lat był liderem środka pola zespołu z Puław. Dotychczas nikt nie odszedł z klubu.

Dokumentacja ostatnich spotkań kontrolnych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 1:3 (1:0); gola dla Lewartu z rzutu karnego zdobył Krystian Żelisko.

Skład Lewartu: Wójcicki – Niewiński, Ponurek, Bronowicki, Michałów, Pokrywka, Fularski, Szczotka, Buczek, Najda, Żelisko, a także: Długosz, Gliniak, Majewski, Duda, Aftyka, zawodnik testowany, Pożak, Nowak.

Lewart Lubartów – Granit Bychawa 1:2 (1:1); gola dla Lewartu zdobył Grzegorz Fularski.

Skład Lewartu: Wójcicki – Niewiński, Budzyński, Bronowicki, Michałów, Kotowicz, Maksymiuk, Fularski, Szczotka, Najda, Nowak, a także: Długosz, Michna, Ponurek, Majewski, Filipczuk, Buczek, Aftyka, Pokrywka, Żelisko oraz zawodnik testowany.

W najbliższą sobotę 22 lutego piłkarze Lewartu rozegrają kolejny mecz kontrolny. O godzinie 11.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Parkowej w Lubartowie rozpocznie się spotkanie Lewart Lubartów – Sparta Rejowiec Fabryczny.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7597).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.