W dziale | Sport

Futboliści szlifują formę

Opublikowany 28.02.2011

Już tylko dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia rundy wiosennej w rozgrywkach IV i V ligi. Lubartowskie drużyny rozegrały kolejne mecze kontrolne. Lewart w środę 23 lutego pokonał w Puławach Pilicę Białobrzegi 4:1. Pogoń 07 w sobotę 26 lutego grała z Vrotcovią Lublin i przegrała 0:1. Oba mecze rozegrano na boiskach ze sztuczną nawierzchnią.
W drugim, kolejnym spotkaniu piłkarze Lewartu strzelili przeciwnikowi cztery gole. Tym razem podopieczni Arkadiusza Smolarza rywalizowali z Pilicą Białobrzegi – drużyną występującą w mazowieckiej IV lidze. Jest już przesądzone, że w barwach Lewartu wiosną występował będzie Andrzej Gutek. Ten doświadczony zawodnik wzmocni siłę ofensywną zespołu. W meczu z Pilicą wpisał się na listę strzelców. W minioną niedzielę lubartowianie mieli grać sparing z Unią Bełżyce, jednak przeciwnik nie zebrał składu i gra kontrolna została odwołana.
Lewart Lubartów – Pilica Białobrzegi 4:1 (3:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Łukasz Mitaszka, Jarosław Bielak, Andrzej Gutek i Tomasz Mitura.
Skład Lewartu: Wilkołek – Szysiak, Mitura, Białacki, Pszczoła, Krzyżanowski, Mitaszka, Birski, Pożak, Gutek, Bielak; grali także: Podleśny, Lewin, Woźniak, Rusinek, Zagajski.
W niedzielę zawodnicy Pogoni 07 przegrali w Lublinie z miejscową Vrotcovią 0:1. W drużynie trenera Łukasza Iwanka ponownie zagrali nowi zawodnicy. Grzegorz Poleszak i Paweł Kucio wystąpili w drugim sparingu. Po raz pierwszy w barwach Pogoni 07 grali bramkarz Lublinianki Lublin Wojciech Herda oraz obrońca Hetmana Żółkiewka Przemysław Skrzypczyński. Najpilniejszą sprawą dla lubartowskiej drużyny wydaje się pozyskanie bramkarza. Zbigniew Maciążek doznał kontuzji i zanosi się na to, że opuści początek rundy. Obsada bramki to m.in. zadanie dla nowych władz klubu. W ubiegłym tygodniu odbyły się wybory władz, podczas których wybrano zarząd. Na jego czele, jako prezes stanął Stanisław Kowalski.
Vrotcovia Lublin – Pogoń 07 Lubartów 1:0.
Skład Pogoni 07: Herda – Jankowski, Kamiński, Walaszek, Skrzypczyński, Cyranek, Kuśmirek, Poleszak, Zgierski, Kucio, Nogal; grali także: Zglejszewski, Zbiciak, Ciołecki, Lato, Onyszko, Włosek, Michna, Malik, Waśkowicz.
ig

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (3929).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.