Kolejne medale dla pływaków z SP3

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 zdobyła 8 medali podczas rejonowych zawodów dla szkół podstawowych  w Puławach (29 listopada). Złoto przywiozła Kaja Wróblewska oraz Wiktor Czarnecki.

29 listopada  na pływalni MOSiR w Puławach miały miejsce Rejonowe zawody w pływaniu dla szkół podstawowych w dwóch kategoriach Igrzyska dzieci i Igrzyska młodzieży szkolnej. Były to zawody bardzo udane dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Reprezentacja tej szkoły zdobyła 8 medali, w tym 2 w konkurencjach drużynowych oraz 6 w indywidualnych. Bezkonkurencyjni okazali się Wróblewska Kaja oraz Czarnecki Wiktor, którzy zdobyli złota. Brązowe medale zdobyli natomiast: Szabała Antonina, Mika Karol, Kowalski Hubert oraz Cybul Bartłomiej.
W kategorii Igrzyska dzieci sztafeta 6x25m dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie zajęła 2 miejsce, uzyskując awans na zawody wojewódzkie. Chłopcy natomiast zajęli 3 miejsce, do awansu zabrakło niecałe 2 sekundy.

Skład reprezentacji dziewcząt: Czakon Kaja (rezerwowa), Gajos Milena, Kostyła Kaja, Maluga Nina, Paśnik Wiktoria, Szabała Antonina, Szczygielska Hanna (rezerwowa), Wróblewska Kaja. Chłopcy wystartowali w składzie: Brzyski Iwo, Czarnecki Wiktor, Kisiel Jakub, Kostyła Igor, Koziński Grzegorz, Mika Karol (rezerwowy), Misztal Wojciech, Obodziński Antoni (rezerwowy).
Wyniki w konkurencjach indywidualnych w kategorii Igrzyska dzieci:
1) dziewczęta:
– styl motylkowy: 1 miejsce – Wróblewska Kaja (33.71s), 4 miejsce – Kostyła Kaja (43.94s),
– styl grzbietowy: 3 miejsce – Szabała Antonina (38.88s), 7 miejsce – Szczygielska Hanna (49.51s),
– styl klasyczny: 4 miejsce – Paśnik Wiktoria (49.39s),
– styl dowolny: 6 miejsce – Gajos Milena (41.63s), 8 miejsce – Maluga Nina (44.18s),
2) chłopcy:
– styl motylkowy: 4 miejsce – Brzyski Iwo (47.95s),
– styl grzbietowy: 5 miejsce – Kostyła Igor (43.20s), 8 miejsce – Obodziński Antoni (47.99s),
– styl klasyczny: 3 miejsce – Mika Karol (46.54s), 5 miejsce – Misztal Wojciech (49.92s),
– styl dowolny: 1 miejsce – Czarnecki Wiktor (33.28s), 5 miejsce – Kisiel Jakub (39.06s).

W kategorii Igrzyska młodzieży szkolnej sztafety 6x25m dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie zajęły 4 miejsca. Skład drużyny dziewcząt: Gontarczyk Julia, Grzesiuk Julia (rezerwowa), Kubik Klaudia, Łazorczyk Oliwia, Marciniak Natalia, Socha Maja, Wetoszka Alicja. Chłopcy wystąpili w składzie: Białoszewski Karol, Cybul Bartłomiej, Grzelak Jan, Janeczek Jakub, Kowalski Hubert, Suska Michał, Wójtowicz Bartosz (rezerwowy).
Wyniki w konkurencjach indywidualnych w kategorii Igrzyska młodzieży szkolnej:
– styl motylkowy: 4 miejsce – Socha Maja (51.32s),
– styl grzbietowy: 8 miejsce – Marciniak Natalia (55.87s), 9 miejsce – Łazorczyk Oliwia (59.68s),
– styl klasyczny: 8 miejsce – Kubik Klaudia (55.54s), 9 miejsce – Gontarczyk Julia (59.37s),
– styl dowolny: 5 miejsce – Wetoszka Alicja (37.85s),
2) chłopcy:
– styl motylkowy: 4 miejsce – Janeczek Jakub (52.02s),
– styl grzbietowy: 3 miejsce – Cybul Bartłomiej (41.50s),
– styl klasyczny: 3 miejsce – Kowalski Hubert (42.60s),
– styl dowolny: 9 miejsce – Suska Michał (33.66s).

Warto podkreślić, iż w większości były to dzieci trenujące w klasach sportowych pływackich w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie oraz Lubartowskim Klubie Pływackim SKALAR. W kategorii Igrzyska dzieci większość zawodników i zawodniczek z Lubartowa rywalizowała z 2-3 lata starszymi. Także wszystko jeszcze przed nimi. Opiekunami grup byli: Aleksandra Berger, Krzysztof Dec i Dariusz Klej. Gratulacje dla dzieci za sportową rywalizację.