KOMPLET PUNKTÓW „BIAŁO-NIEBIESKICH”

Michał Zuber wiosną strzelił już 5 bramek

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą kolejne dwa ligowe spotkania w rundzie wiosennej w lubelskiej IV lidze. W meczach tych podopieczni Roberta Makarewicza zdobyli komplet punktów. Na taki rezultat złożyły się dwa zwycięstwa – na wyjeździe z Lutnią Piszczac oraz u siebie z LKS Milanów. Po dwudziestu dwóch kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują siódme miejsce. Zgromadzili trzydzieści osiem punktów.

SKROMNE ZWYCIĘSTWO W PISZCZACU

Do Piszczaca lubartowianie jechali z jasnym celem. Chcieli wrócić bogatsi o trzy punkty. Plan został zrealizowany, a wystarczył do tego tylko jeden gol. W 26 minucie obrońca gospodarzy dotknął piłkę ręką w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Zuber i pokonał bramkarza. Miejscowi, mimo że zajmują miejsce w ogonie tabeli okazali się dla Lewartu wymagającym przeciwnikiem. Było to wyrównane spotkanie, podczas którego podopieczni Roberta Makarewicza musieli solidnie zapracować na komplet punktów.

LEKKO, ŁATWO I PRZYJEMNIE

W sobotę 8 kwietnia do Lubartowa przyjechał zespół LKS Milanów. Beniaminek rozgrywek jest najsłabszą ekipą ligi. Dotychczas zgromadził zaledwie trzy punkty, remisując trzy spotkania, a pozostałe przegrywając. Faworyt był zdecydowany i potwierdził swoją wyższość. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 9 minuty, kiedy bramkarza gości pokonał Szymon Terlecki. Kolejne dwa gole zdobył Michał Zuber. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się Patryk Stopa i Lewart schodził do szatni prowadząc 4:0. Przed drugą częścią Robert Makarewicz dokonał trzech zmian. Mecz był rozstrzygnięty i ataki miejscowych nie były już tak zdecydowane. Wynik pojedynku ustalił w 83 minucie Dariusz Michna. Lewart wygrał 5:0, a mogło być jeszcze wyżej. Miejscowi kilka razy obili słupki i poprzeczkę bramki przyjezdnych.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lutnia Piszczac – Lewart Lubartów 0:1 (0:1); gola dla Lewartu z rzutu karnego w 26 minucie zdobył Michał Zuber.

Skład Lewartu: Parzyszek – Piasek, Stopa, Wiącek, Michna (od 82 min. Marzęda), Bujak, Niewęgłowski (od 63 min. Dawid Pikul), Rusinek, Terlecki (od 46 min. Walaszek), Pęksa (od 75 min. Kuzioła), Zuber.

Lewart Lubartów – LKS Milanów 5:0 (4:0); gole dla Lewartu zdobyli: Szymon Terlecki w 9, Michał Zuber w 23, 28, Patryk Stopa w 35 i Dariusz Michna w 83 minucie.

Skład Lewartu: Parzyszek – Piasek, Stopa, Wiącek (od 46 min. Adrian Pikul), Michna, Rusinek (od 46 min. Walaszek), Bujak (od 46 min. Kuzioła), Pęksa, Terlecki, Zuber (od 69 min. Muzyka), Dawid Pikul.

W najbliższą sobotę 15 kwietnia odbędą się powiatowe derby. Piłkarze Lewartu w ramach dwudziestej trzeciej kolejki zagrają u siebie z Polesiem Kock. Początek spotkania na stadionie przy ulicy Parkowej o godzinie 12.00. Kolejny mecz ligowy podopieczni Roberta Makarewicza zagrają w Lublinie w sobotę 22 kwietnia. O godzinie 14.00 rozpocznie się pojedynek z Lublinianka Lublin – Lewart Lubartów.