W dziale | Sport

Lewart przegrał w Bełżycach

Opublikowany 19.10.2010

Unia Bełżyce przerwała serię spotkań bez porażki piłkarzy Lewartu Lubartów. Przypomnijmy, że lubartowianie nie przegrali pięciu kolejnych pojedynków ligowych i dwóch pucharowych. W tych siedmiu meczach podopieczni trenera Arkadiusza Smolarza strzelili 15 bramek, tracąc zaledwie 2.Jezior W Bełżycach Lewart przegrał 0:3 i było to najgorsze spotkanie naszego zespołu w tym sezonie. Oba zespoły były ostatnio w znakomitej formie i wygrywały niemal seryjnie. Większe szanse na zdobycie kompletu punktów mieli jednak goście. Lewart w tym sezonie gra na ustabilizowanym, wysokim poziomie. Gospodarze zaś po słabym początku, systematycznie pną się w górę tabeli. Po tym meczu obie drużyny mają już identyczną ilość zdobytych punktów. To nie było porywające widowisko. Do 20 minuty obie jedenastki prowadziły wyrównany pojedynek. Później zawodnicy z Bełżyc zwietrzyli swoją szansę na pokonanie przeciwnika. Przejęli inicjatywę i zagrali bardzo skutecznie. W 38, 62 i 90 minucie bramkarz Lewartu zmuszony był wyjmować piłkę z siatki. Tym samym bełżyczanie odkuli się na lubartowianach za porażkę w takich samych rozmiarach z meczu z poprzedniego sezonu, rozegranego w maju w Lubartowie.

– To był najgorszy mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie mówi trener Lewartu Lubartów Arkadiusz Smolarz. – Gospodarze mieli przewagę w środku boiska, gdzie przewyższali nas warunkami fizycznymi. Zdecydowanie słabiej zagraliśmy w defensywie, co dotychczas było naszą mocną stroną. Mam nadzieję, że szybko wrócimy na odpowiednie tory i w kolejnych spotkaniach ligowych zaprezentujemy się z dobrej strony. Postaramy się grać na „zero z tyłu”, a równocześnie skutecznie w ataku.

Unia Bełżyce – Lewart Lubartów 3:0 (1:0).

Skład Lewartu: Wilkołek – Lewin (od 86 min. Cyranek), Mitura, Białacki, Pszczoła, Korzeniowski, Mitaszka (od 84 min. Pietrzak), Pożak, Bielak (od 73 min. Szczygieł), Birski (od 72 min. Jezior), Kaczmarski.

W najbliższą niedzielę piłkarze Lewartu rozegrają kolejny ligowy pojedynek. Do Lubartowa przyjedzie zespół Sparta Rejowiec Fabryczny. Początek zawodów na stadionie przy ulicy Parkowej o godzinie 15.00.