W dziale | Sport

Lewart przegrał w Zamościu

Opublikowany 23.10.2012

W dwunastej kolejce rozgrywek lubelskiej IV ligi piłkarze Lewartu Lubartów grali w Zamościu z liderem – Hetmanem Zamość. Podopieczni Grzegorza Białka mimo ambitnej postawy zeszli z boiska pokonani. Przegrali 0:1, choć przy odrobinie szczęścia mogli ugrać jedno oczko. Po dwunastu kolejkach zawodnicy z Lubartowa zajmują w ligowej tabeli piąte miejsce.
Po ostatnim spotkaniu z Omegą Stary Zamość sytuacja kadrowa Lewartu wyglądała opłakanie. Kontuzje wyeliminowały z gry Kamila Cękałę i Macieja Birskiego. Na szczęście karę za kartki odcierpiał już kapitan zespołu Maciej Jezior, a do treningów wrócił Adam Kłysiak. Ponownie z drużyną trenuje Marek Korzeniowski, który studia w Częstochowie potrafi pogodzić z grą w Lewarcie. Na ławce usiadł także nieobecny ostatnio Mateusz Woźniak. Trener Grzegorz Białek miał już spokojną głowę i nie musiał się martwić brakiem rezerwowych.
Początek pojedynku w Zamościu należał do gospodarzy. Miejscowi z impetem zaatakowali i Lewart zmuszony był do obrony. Ataki te dały zamościanom prowadzenie. W 19 minucie Paweł Koleniec spóźnił się z interwencją i lider zanotował na swym koncie trafienie. Po zdobyciu gola, gospodarze nieco zwolnili tempo i gra się wyrównała. Tuż przed gwizdkiem na przerwę lubartowianie mogli doprowadzić do remisu. Niestety, Marek Korzeniowski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Hetmana. Po zmianie stron, lider pilnował wyniku i to podopieczni Grzegorza Białka mieli więcej z gry. Najlepszą okazję na zmianę wyniku miał Patryk Grzegorczyk. Zabrakło jednak szczęścia i lider dowiózł zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego.
Hetman Zamość – Lewart Lubartów 1:0 (1:0).
Skład Lewartu: Koleniec – Bodziak, Grzegorczyk, Bijan, Jezior, Korzeniowskim (od 83 min. Woźniak), Kuzioła, Gutek, Krzyżanowski (od 75 min. Kłysiak), Kaczmarski, Kosmala (od 46 min. Rybak).
W najbliższą niedzielę piłkarze Lewartu rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Jako gospodarz podejmowali będą Włodawiankę Włodawa. Początek spotkania na stadionie miejskim w Lubartowie o godzinie 14.00.
PORAŻKA W PUCHARZE
Tylko jedno spotkanie rozegrali w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego piłkarze Lewartu Lubartów. Lubartowianie 10 października rywalizowali z GKS Niemce. Do rywala zza miedzy, który występuje w lubelskiej klasie okręgowej nasza drużyna pojechała w zaledwie dziesięcioosobowym składzie. Wczesna godzina rozpoczęcia zawodów (14.00) spowodowała, że trener Białek nie dysponował nawet jedenastoma zawodnikami. Obowiązki w pracy, szkole, czy też na uczelniach, nie pozwoliły zagrać w optymalnym zestawieniu. Lewart grając całe spotkanie w dziesięciu, przegrał 3:7 i pożegnał się z pucharowymi rozgrywkami. Tekst i foto: Ireneusz Góźdź

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6320).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.