Lubartowska Liga Kosza

W sobotę 12 stycznia odbyła się dwunasta kolejka rozgrywek Lubartowskiej Ligi Koszykówki Alwernia. Zarówno w I, jak i w II lidze odbyły się mecze na szczycie, w których rywalizowały Chopin z Alwernią oraz Celtic z Centro-Chemem.

Gdyby ZS 2 odniósł zwycięstwo, to odbiłby się od dna i wskoczył na piąte miejsce. Jednak przeciwnik – RCEZ Team, zawiesił wysoko poprzeczkę i odniósł kolejne zwycięstwo. RCEZ Team pokazał dobrą, zespołową koszykówkę i wygrał 55:25, umacniając się na czwartym miejscu. W meczu kolejki w II lidze Centro-Chem podejmował lidera – ekipę Celtic. Gdyby Centro-Chem wygrał, to objąłby prowadzenie w tabeli. Jednak zebranych fanów basketu spotkało rozczarowanie. Celtic ani przez chwilę nie był zagrożony i wygrał wysoko 61:23.

Tempa nie zwalniają Destroyers, którzy odnieśli kolejne zwycięstwo i powoli zbliżają się do wicelidera. W sobotni wieczór grali z Aprilem i pokonali przeciwnika różnicą 26 punktów. Po tej kolejce samodzielnie prowadzi Celtic. Zawodnicy tego zespołu coraz śmielej mogą mysleć o grze w pierwszej lidze.

Swoją szansę wykorzystał Partizan, który grał z Oknoplastem i wygrał 70:49. Początek meczu należał do faworyta, który wysoko prowadził i wydawało się, że jest już po meczu. Jednak Oknoplast nie oddał spotkania bez walki, i mimo kontuzji jednego z zawodników i nielicznej ławki, w trzeciej kwarcie, dogonił przeciwnika. To zmotywowało Partizan do lepszej gry. Zwycięstwo dało drugie miejsce w tabeli drużynie Partizana.

Jeżeli w meczu lidera i wicelidera w drugiej lidze kibice mogli się nudzić, to w przypadku meczu takich drużyn w pierwszej lidze, nudy nie było. Chopin i Alwernia zagrały bardzo dobre spotkanie, które mogło skończyć się zupełnie inaczej, niż się zakończyło. Pierwsza połowa to ostrożna i trochę chaotyczna gra obydwu zespołów, z lekką przewagą Chopina. Trzecia odsłona to jednak dokładniejsza gra Alwerni i słaba przeciwnika. Czwarta kwarta nie wyłaniała wyraźnie przyszłego zwycięzcy i wszyscy czekali na decydujące zagranie. Ostatnia minuta dostarczyła wiele emocji. Na 20 sekund przed końcem Alwernia wzięła czas i mając 3 punkty straty rozgrywała akcję. Niesamowitym rzutem za trzy jeden z koszykarzy Alwerni doprowadził do remisu. Wszyscy obecni w sali szykowali się na dogrywkę. Jednak 7 sekund wystarczyło, aby Chopin przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ostatni mecz rozgrywały Dukla i Skurcz-Team. Emocje był nie mniejsze niż w rywalizacji Chopina i Alwerni, bo do wyłonienia zwycięscy potrzebna była dogrywka. Spotkanie było bardzo ciekawe i żadna drużyna nie uzyskała znaczącej przewagi. Dogrywka też była wyrównana. Jednak Dukla miała więcej siły i spokoju w decydujących akcjach. Dzięki temu wygrała 78:73.