NAJLEPSZA SERIA LEWARTU W TYM SEZONIE

Dwa zwycięstwa i porażka piłkarzy Lewartu

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali kolejne trzy ligowe spotkania. W meczach tych „biało-niebiescy” zdobyli sześć punktów. Na taki stan złożyły się wyjazdowe zwycięstwa z Sokołem Sieniawa i Cracovią II Kraków. Lewart przegrał też domowy pojedynek ze Stalą Stalowa Wola. Po trzydziestu trzech kolejkach lubartowianie w ligowej tabeli w stawce 21 drużyn z dorobkiem 39 punktów zajmują 14 miejsce.

BARDZO MIŁA NIESPODZIANKA

Po pierwszym wiosennym zwycięstwie, odniesionym w meczu z Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski, piłkarze Lewartu poszli za ciosem. W zaległym spotkaniu podopieczni Tomasza Bednaruka pokonali na wyjeździe wicelidera rozgrywek, Sokół Sieniawa. Wynik ten to sporego kalibru niespodzianka, bowiem przeciwnik do niedawna nie krył aspiracji, by włączyć się w walkę o awans do II ligi. W spotkaniu tym gospodarze byli stroną dominującą, jednak spotkali się z bardzo dobrą grą obronną Lewartu. Doskonałe zawody rozegrał bramkarz przyjezdnych Adrian Wójcicki, który kilka razy ratował zespół przed utratą bramki. Wydawało się, że zespoły podzielą się punktami, co w przekroju wydarzeń na boisku byłoby sukcesem gości. O tym, jak nieprzewidywalna jest piłka nożna przekonały się obie drużyny w doliczonym czasie gry. Gospodarze ciągle atakowali, chcąc wreszcie zdobyć zwycięską bramkę. Nadziali się wtedy na kontrę beniaminka, która zamiast jednego, przyniosła gościom komplet punktów. Akcja rezerwowych – Aleksa Aftyki i Joe Dearmana, zakończyła się skutecznym wykończeniem przez tego drugiego i ogromną radością w ekipie z Lubartowa.

NOWAK I WÓJCICKI W GŁÓWNYCH ROLACH

W 31 kolejce spotkań Lewart grał na wyjeździe z Cracovią II Kraków. Był to mecz o tzw. sześć punktów, bowiem obie drużyny walczą o utrzymanie w III lidze. W pierwszej połowie, to gospodarze mieli przewagę, jednak nie potrafili rozmontować dobrze zorganizowanej obrony gości. Po zmianie stron na boisku było znacznie ciekawiej. Najważniejsze wydarzenia miały miejsce w 62 i 73 minucie. Najpierw Lewart za sprawą Konrada Nowaka objął prowadzenie. Przed polem karnym „Nowy” dostał piłkę od Krystiana Żeliski. Przyjął ją na klatkę i uderzył tak, że wylądowała w okienku bramki gospodarzy. To był piękny i filmowy gol. W 73 minucie w polu karnym Lewartu faulowany był jeden z piłkarzy „Pasów” i sędzia podyktował rzut karny. Intencje strzelca odgadł Adrian Wójcicki i obronił jedenastkę. Uskrzydleni tym przyjezdni nie pozwolili już na zmianę wyniku. Dzięki temu Lewart wygrał trzeci mecz z rzędu i znacząco podreperował swoją sytuację w batalii o zachowanie w Lubartowie III ligi.

PUNKTY UCIEKŁY W KOŃCÓWCE

W poprzednim sezonie drużyny dzieliły dwie klasy rozgrywkowe. Lewart występował w IV, a Stal Stalowa Wola w II lidze. Nasz zespół awansował, a przeciwnik spadł do III ligi. Jesienią w Stalowej Woli padł bezbramkowy remis. Teraz w Lubartowie w 32 kolejce padły trzy bramki, a spotkanie wygrała bardziej doświadczona drużyna. A rozpoczęło się obiecująco dla gospodarzy. W 29 minucie Konrad Nowak zdobył gola z rzutu wolnego i do przerwy miejscowi prowadzili. Po zmianie stron dobre okazje na zmianę rezultatu mieli Nowak i Joe Dearman. Szczególnie bliski szczęścia był Anglik, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. W końcówce piłkarze Lewartu opadli z sił, a przeciwnik cały czas walczył o zmianę rezultatu. W 77 minucie na tablicy wyników był już remis. W polu karnym najszybszy był napastnik Stali, który uprzedził bramkarza i obrońcę miejscowych. Po stracie bramki „biało-niebiescy” walczyli o zachowanie punktu, a przeciwnik dążył do zdobycia kolejnej bramki. W doliczonym czasie gry, piłkarskie szczęście uśmiechnęło się do Stali. Po strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od jednego z zawodników Lewartu i całkowicie myląc Adriana Wójcickiego wpadła do siatki.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 0:1 (0:0); gola dla Lewartu w 90 minucie zdobył Joe Dearman.

Skład Lewartu: Wójcicki – Niewęgłowski, Zbiciak, Ponurek, Świech, Pożak (od 78 min. Dearman), Maksymiuk, Fularski, Najda (od 73 min. Góralski), Nowak (od 89 min. Aftyka), Żelisko.

Cracovia II Kraków – Lewart Lubartów 0:1 (0:0); gola dla Lewartu w 62 minucie zdobył Konrad Nowak.

Skład Lewartu: Wójcicki – Niewęgłowski, Zbiciak, Ponurek, Świech, Pożak (od 67 min. Dearman), Fularski (od 86 min. Buczek), Szczotka, Najda (od 86 min. Michałów), Nowak (od 77 min. Aftyka), Żelisko.

Lewart Lubartów – Stal Stalowa Wola 1:2 (1:0); gola dla Lewartu w 29 minucie zdobył Konrad Nowak.

Skład Lewartu: Wójcicki – Niewęgłowski, Zbiciak, Ponurek (od 31 min. Michałów), Świech, Dearman (od 66 min. Pożak), Maksymiuk, Szczotka, Najda, Nowak, Żelisko.

Najbliższa, czyli trzydziesta czwarta kolejka rozgrywek III ligi zaplanowana jest na weekend 8/9 maja. Lubartowianie w sobotę 8 maja rywalizowali będą na własnym boisku z Avią Świdnik. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. W następnej serii gier, w sobotę 15 maja piłkarze Lewartu zagrają na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska. Początek spotkania o godzinie 16.00. W trzydziestej szóstej kolejce podopieczni Tomasza Bednaruka ponownie zagrają w Lubartowie. W środę 19 maja o godzinie 17.00 rozpocznie się mecz Lewart Lubartów – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.