Nefryt na Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 20-22 lipca na obiektach AWF w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Imprezę rozegrano w ramach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W mistrzowskich zawodach wystąpili zawodnicy Młodzieżowego Klubu Lekkoatletycznego „Nefryt” Lubartów – Bogumiła Nowosacka i Jakub Pydyś.

Lekkoatleci lubartowskiego klubu w mistrzowskiej imprezie zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. Nowosacka zajęła 13. miejsce w biegu na 1500 metrów, zaś Pydyś ukończył rzut oszczepem jako 14. zawodnik. – Wydawało się, że Kuba „wrócił do gry” i odegra czołową rolę na mistrzostwach – mówi trener Nefrytu Lubartów Wiesław Nowak. – Wskazywał na to jego dobry występ podczas VI mityngu Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Puławach 14 lipca. Uzyskał wtedy wynik 61,06 m. Niestety, w eliminacjach zawodów mistrzowskich są tylko trzy próby i często jest to loteria. Jakub rzucił 56,05 m i znalazł się poza szerokim 12-osobowym finałem. Ten wynik dał mu ostatecznie 14 miejsce. Mój podopieczny z wynikiem 56 metrów zająłby 8 miejsce w finale, gdyby awansował i taki wynik powtórzył. Bogusia Nowosacka w finałowej serii B, czyli ze słabszymi wynikami w biegu na 1500 m minęła linię mety na czwartej pozycji, z czasem 4:57 min. To wynik gorszy o sekundę od jej tegorocznej „życiówki”. W serii A konkurentki pobiegły szybciej i ostatecznie Bogusia zajęła 13 miejsce. Jest to niezłym osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że przez znaczną część okresu przygotowawczego borykała się z kontuzją. W punktacji klubowej w stawce 197 klubów Nefryt zajął 150 miejsce, równocześnie 8 wśród klubów z terenu województwa lubelskiego.  Ig