W dziale | Sport

Nowe władze Lewartu

Opublikowany 19.03.2013

Miejski Klub Sportowy „Lewart” Lubartów ma nowe władze. W piątek 15 marca odbyło się nadzwyczajne walne zebranie wyborcze członków klubu. Najstarszym stowarzyszeniem kultury fizycznej w Lubartowie kierował będzie siedmioosobowy zarząd, który ze swego składu wybierze prezesa.

Klub z tradycjami, ale i z długami

Zebranie członków Lewartu wzbudziło niewielkie zainteresowanie sympatyków sportu. Uczestniczyli w nim głównie zawodnicy, trenerzy i ustępujące władze klubu. Obecni byli też m.in. zastępca burmistrza Lubartowa Radosław Szumiec, trzej radni Rady Miasta Lubartów – Marek Polichańczuk, Jan Ściseł, Jerzy Tracz oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Janusz Gierach. Do głosowania uprawnionych było zaledwie 27 osób.

Nie jest żadną tajemnicą, że Lewart ma znaczne kłopoty organizacyjne i finansowe. Ostatnio w działalności udzielało się zaledwie dwóch członków zarządu, dlatego m.in. zwołano nadzwyczajne zebranie. Klub jest poważnie zadłużony. Nie padły konkretne sumy, jednak nieoficjalnie wiadomo, ze jest to ponad 100 tys. zł. Tymczasem na funkcjonowanie klubu potrzeba rocznie około 150-180 tys. zł. Ale są i pozytywne aspekty działalności. Kilku wychowanków klubu z powodzeniem kontynuuje swoje kariery piłkarskie w klubach z wyższych lig. Po spotkaniu w styczniu br. tzw. grupy sponsorskiej są już pierwsze efekty. Kilku sponsorów deklaruje pomoc, zarówno finansową, jak i organizacyjną.

Do zarządu klubu kandydowało 9 osób. Członkowie stowarzyszenia w tajnym głosowaniu zdecydowali, że zarząd będzie działał w następującym składzie: Andrzej Aftyka, Janusz Gierach, Maciej Jaworski, Dariusz Kisiel, Janusz Mitura, Tomasz Mitura i Radosław Żelazek. W skład komisji rewizyjnej weszli: Grzegorz Bobikowski, Adrian Parzyszek i Jan Staniak. W ciągu siedmiu dni nowe władze muszą się ukonstytuować, wybierając m.in. prezesa.

W tym roku klub będzie obchodził jubileusz 90-lecia. Władze miasta zadeklarowały, że pomogą zorganizować uroczystości należne tak wspaniałemu wydarzeniu. Podczas zebrania powołano komitet organizacyjny ds. obchodów 90-lecia klubu. Jego skład jest otwarty, a chętni którzy chcieliby pomóc w organizacji proszeni są o zgłaszanie się do klubu.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź

Zarząd Lewartu Lubartów. Od lewej: Maciej Jaworski, Radosław Żelazek, Tomasz Mitura, Dariusz Kisiel, Janusz Mitura, Janusz Gierach. Na zdjęciu brakuje Andrzeja Aftyki

 


 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.