W dziale | Sport

Pingpongowe wtorki

Opublikowany 04.01.2012

Lubartowscy sympatycy tenisa stołowego przywitali nowy rok na sportowo. Już 3 stycznia rywalizowali w oficjalnym turnieju. Właśnie wtedy odbyło się podsumowanie „pingpongowych wtorków”. Organizatorem imprezy był Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.
„Pingpongowe wtorki” to cykl składający się z dziewięciu turniejów. Łącznie we wszystkich wystąpiły 52 osoby. Jedynie osiem osób zaliczyło komplet dziewięciu występów. Podsumowaniem całego cyklu był turniej finałowy, który przeprowadzono we wtorek 3 stycznia. Zagrało w nim po dziesięć osób najwyżej sklasyfikowanych po dziewięciu turniejach w dwóch kategoriach wiekowych – powyżej 40 lat oraz do 40 lat.
– W kategorii powyżej 40 lat zwyciężył zawodnik Lewartu Lubartów Andrzej Pawłowski mówi jeden z organizatorów Mariusz Baranowski. – W finale 3:0 pokonał swego kolegę klubowego Roberta Barana. W spotkaniu o trzecie miejsce Dariusz Chodon (Ludwiniak Ludwin) pokonał 3:1 Bogdana Wasila (Lewart). W młodszej grupie najlepszy okazał się Przemysław Powroźnik (Lewart), który w finale 3:0 pokonał Krzysztofa Olka (LKS Kamionka). W meczu o trzecie miejsce doszło do rodzinnej konfrontacji przedstawicieli Lewartu. Mateusz Baranowski 3:1 wygrał ze swoją starszą siostrą Dagmarą.
Cały turniej rozgrywany był pod patronatem Burmistrza Lubartowa Janusza Bodziackiego. W imieniu organizatorów dziękuję naszym sponsorom: Urzędowi Miasta Lubartów – naczelnikowi Wydziału Promocji Piotrowi Turowskiemu, PSS „Społem” Lubartów – prezesowi Grzegorzowi Poznańskiemu oraz Ryszardowi Chawryło. Dziękuję także sędziemu głównemu finału „pingpongowych wtorków” Leonowi Filipkowi.
Klasyfikacja turnieju finałowego „pingpongowych wtorków”:
kategoria powyżej 40 lat: 1. Andrzej Pawłowski, 2. Robert Baran, 3. Dariusz Chodon, 4. Bogdan Wasil, 5. Mariusz Baranowski, 6. Marian Sagan, 7. Mirosław Marzec, 8. Roman Chawryło, 9. Ryszard Białek, 10. Tadeusz Maleszyk; kategoria do 40 lat: 1. Przemysław Powroźnik, 2. Krzysztof Olek, 3. Mateusz Baranowski, 4. Dagmara Baranowska, 5. Rafał Kowalczyk, 6. Adrian Stachyra, 7. Bartosz Kowalczyk, 8. Aleksandra Powroźnik, 9. Damian Borzęcki, 10. Adrian Kozak.