Pogoń 07 – Perła przegrała w Lublinie

Daniel Cyranek przestrzelił rzut karny

Nie wiedzie się ostatnio piłkarzom Pogoni 07-Perły Lubartów Rokitno. Podopieczni Przemysława Aftyki przegrali trzeci wyjazdowy mecz z rzędu. W Lublinie musieli uznać wyższość Sławinu, przegrywając 1:4. Po czternastu kolejkach drużyna zajmuje trzynaste miejsce w ligowej tabeli.

Oba zespoły znajdują się ostatnio w skrajnych nastrojach. Gospodarze są niepokonani od pięciu spotkań, natomiast goście  po trzech wyjazdowych porażkach znaleźli się w strefie spadkowej. Miejscowi lepiej  rozpoczęli to spotkanie i już w 12 minucie objęli prowadzenie. Przyjezdni doprowadzili do wyrównania w 35 minucie. Dariusz Osuch przejął piłkę źle wyprowadzaną  przez obrońcę i podał ją do Michała Buzka.  Napastnik Pogoni 07-Perły nie miał kłopotu z pokonaniem bramkarza. Wydawało się, że  goście po tym trafieniu wrócili do gry. Jednak chwila nieuwagi i dostali bramkę do szatni. W drugiej połowie doskonałą okazję  na zmianę rezultatu miał Daniel Cyranek. Po faulu w polu karnym na Patryku Woźniaku  sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł „Cyran”, jednak po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek. Także gospodarze  nie wykorzystali karnego. Chwilę po pechowej jedenastce Cyranka, sędzia odgwizdał rzut karny po przeciwnej stronie boiska.  Mateusz Urban wyczuł intencje strzelca i Pogoń 07-Perła dalej przegrywała różnicą jednej bramki. W końcówce przyjezdni jeszcze dwa razy zostali zaskoczeni przez rozpędzonego przeciwnika. Pogoń 07-Perła przegrała  1:4, choć gdyby Daniel Cyranek trafił z karnego, to nie wiadomo jak potoczyłyby się  losy tego pojedynku. Sławin Lublin – Pogoń 07-Perła Lubartów  Rokitno 4:1 (2:1); gola dla Pogoni 07 Perły  w 35 minucie zdobył Michał Buzek. Skład Pogoni 07-Perły: Urban – Jankowski,  Karwat, Cyranek, Kamiński, Osuch, Krasucki  (od 60 min. Miziołek), Woźniak (od 78 min.  Czekierda), Nogal, Szkutnik (od 65 min. Zieliński), Buzek. W najbliższą niedzielę piłkarze Pogoni 07-Perły rozegrają kolejne spotkanie ligowe.  Jako gospodarz podejmowali będą Granit Bychawa. Początek spotkania na boisku  w Rokitnie o godzinie 13.00. Podopieczni  Przemysława Aftyki na zakończenie rundy  jesiennej w zaległym meczu z 13 kolejki rywalizowali będą u siebie z Wisłą Annopol.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź