W dziale | Sport

POJADĄ DO SOPOTU

Opublikowany 31.03.2016

W piątek 18 marca w Łucce odbyły się eliminacje wojewódzkie X Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. W imprezie wzięło udział 18 drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe. W finale Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie rywalizowała ze Szkołą Podstawową w Wyrykach. Zwyciężyła lubartowska podstawówka i dzięki temu zapewniła sobie prawo gry w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w czerwcu w Sopocie. Będzie to już szósty udział SP 3 Lubartów w finale centralnym. Rafał Pawłowski i Agata Lipska, oboje z lubartowskiej „trójki”, zostali najlepszymi zawodnikami imprezy.TS Grubba

Za zajęcie pierwszego miejsca szkoła z Lubartowa otrzymała dyplom i okazały puchar, a reprezentujący ją zawodnicy cenne nagrody rzeczowe, w postaci sprzętu sportowego firmy Butterfly. Nagrody wręczał przedstawiciel Fundacji im. Andrzeja Grubby Sylwester Małecki, dyrektor Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku. Słowa podziękowania za organizację i sprawne przeprowadzenie rozgrywek należą się gospodarzowi zawodów, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łucce Andrzejowi Łukasiewiczowi oraz sędziom: Helenie Krzyżanowskiej i Zdzisławowi Waśkowskiemu.

Oto zwycięzcy oraz miejsca naszych przedstawicieli:

1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie (Agata Lipska, Damian Borzęcki, Rafał Pawłowski; opiekun Andrzej Pawłowski), 5-8. Szkoła Podstawowa w Skrobowie (Bartosz Różyk, Dawid Dybała, Dawid Gębal; opiekun Robert Romanek), Szkoła Podstawowa w Łucce I (Grzegorz Budzyński, Katarzyna Jusiak, Rafał Smoliński; opiekun Andrzej Łukasiewicz), 9-12. Szkoła Podstawowa w Szczekarkowie I (Dominik Mirosławski, Jakub Woźniak, Wojciech Mazurek; opiekun Iwona Szumiec), 13-16. Szkoła Podstawowa w Szczekarkowie II (Bartosz Mirosławski, Jakub Juć, Oskar Dunda; opiekun Iwona Szumiec), Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi (Tomasz Urban, Julia Wójcik, Mateusz Wronowski; opiekun Mateusz Lejkowski), 17-18. Szkoła Podstawowa w Łucce II (Katarzyna Kubiak, Eryk Ziemichód, Bartłomiej Karczmarz; opiekun Andrzej Łukasiewicz), Szkoła Podstawowa w Woli Sernickiej (Kacper Pietrzela, Maksymilian Barszczyk, Łukasz Korsacki; opiekun Mateusz Lejkowski).

ig

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7112).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.