Siedemnaście europejskich medali Lewartu

Reprezentacja Polski zdominowała XXVIII Mistrzostwa Europy seniorów w taekwon-do, które odbyły się dniach 3-5 maja w Skovde (Szwecja). Polacy zdobyli 33 medale – 14 złotych, 4 srebrne i 15 brązowych. Dało to bezapelacyjne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej imprezy. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęli przedstawiciele Niemiec, którzy wywalczyli 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych krążków. Polacy pokazali, że ciągle są absolutnym numerem jeden w europejskim taekwon-do.

Dwudziesty tytuł mistrzowski Jarosława Suski!!!

SuskaSwój udział w tym sukcesie mieli zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Najwyższą klasę potwierdził najbardziej doświadczonego w polskiej reprezentacji – lubartowianin Jarosław Suska. W Szwecji Jarek zdobył 20. tytuł Mistrza Europy seniorów w indywidualnych układach formalnych! W opinii nie tylko Polaków biorących udział w mistrzostwach, to największy wygrany tych zawodów. Bardzo dobry występ odnotowała Lyndsay Conway, która wywalczyła złoty medal w walkach indywidualnych. Z indywidualnymi brązowymi medalami do domu wracają również Ilona Działa i Monika Wiater. Trenerem wymienionej czwórki naszych medalistów jest Jerzy Jedut. W Skovde Polskę reprezentował także Marcin Wronowski. Podopieczny trenera Jarosława Suski został Mistrzem Europy w układach formalnych. Do sukcesów indywidualnych lubartowianie dołożyli przysłowiowy worek medali w konkurencjach drużynowych.

W tym samym czasie odbyły się także XIX Mistrzostwa Europy juniorów. W tej kategorii w barwach narodowych mieliśmy jednego zawodnika z Lubartowa. Jakub Gadzała, którego trenerem jest Jerzy Jedut po raz pierwszy wystąpił w tak prestiżowej imprezie. Mimo debiutanckiej tremy występ może zaliczyć do bardzo udanych. Brązowy krążek indywidualnie i trzy medale drużynowo mają swoją dużą wartość. Łącznie w europejskich mistrzostwach seniorów i juniorów, zaprezentowało się 506 sportowców z 26 państw.

Lubartowscy medaliści:

Lyndsay Conway – złoto w walkach do 68 kg, złoto w drużynowych walkach, złoto w drużynowych testach siły

Jarosław Suska – złoto w układach formalnych kat. IV-VI dan, złoto w drużynowych układach formalnych, złoto w drużynowych technikach specjalnych

Marcin Wronowski – złoto w układach formalnych kat. II dan, złoto w drużynowych układach formalnych, brąz w drużynowych walkach

Ilona Działa – brąz w układach formalnych kat. II dan, brąz w walkach do 56 kg, złoto w drużynowych walkach

Monika Wiater – brąz w układach formalnych kat. III dan

Jakub Gadzała – brąz w testach siły, złoto w drużynowych testach siły, złoto w drużynowych walkach, brąz w drużynowych technikach specjalnych.

W następnym numerze „Lubartowiaka” powrócimy do zawodów, które odbyły się w Szwecji. Zamieścimy m.in. dokumentację fotograficzną wspaniałego występu reprezentacji Polski, w tym przedstawicieli Lewartu Lubartów.