W dziale | Wywiady

Finaliści „Mam Talent” na turnieju tańca w Lubartowie

Opublikowany 02.11.2012

Studio Tańca UDS istnieje od 2007 r. Grupa zajmuje się tańcem nowoczesnym, głownie hip-hop, new age i new style. Tancerze mają na swoim koncie ogromne osiągnięcia w kategorii hip-hop: tytuły Mistrza Świata, finały Mistrzostw Europy oraz blisko 30 tytułów Mistrza Polski i wiele, wiele innych. To także finaliści Mam Talent. Z jednym z choreografów Studia Tańca UDS, Anną Łukasiak, rozmawia Piotr Opolski.

 Jak wrażenia po udziale w „Mam Talent”?

To była niesamowita przygoda, przede wszystkim nauczyła nas jeszcze większej dyscypliny, niż do tej pory, dzięki programowi pokazaliśmy się szerszej publiczności. Jesteśmy już nie tylko znani w Lublinie, lecz w całej Polsce.

 

Z czego jesteście najbardziej dumni?

Największym wyróżnieniem są dla nas dwa tytuły mistrza świata zdobyte w ubiegłym roku. W tym nie było gorzej, na 6 najważniejszych konkurencji przywieliśmy 5 medali, trzy srebrne i dwa brązowe.

 

Ile trzeba trenować, by tak tańczyć?

Jest to uzależnione od grupy. Najstarsza grupa jest najbardziej zdyscyplinowana. Z nimi trenujemy dwa razy w tygodniu i to wystarczy, żeby tańczyli na najwyższym poziomie. Z młodszymi grupami trzeba trenować dłużej, bardziej zawzięcie.

 

Czyli są następcy ?

Tak oczywiście. Nasi najmłodsi mistrzowie mają dopiero 7 lat, także długa droga przed nimi do tych dwudziestu kilku lat, kiedy tak naprawdę odejdą od sceny tańca amatorskiego. Nasza szkoła  tańca zarówno przed „Mam Talent”, czy po, ma tak samo zapełnioną salę. Młodzież i dzieci są bardzo chętne. Nasze osiągnięcia świadczą o tym, że trzymamy poziom i nie dajemy się innym grupom z Polski i ze świata. Naszym mottem przewodnim jest „Póki żyjesz – tańcz, póki tańczysz – żyjesz” i to jest najbardziej przemawiające dla tancerzy.

 

Co nowego szykujecie dla fanów ?

Tajemnic się nie zdradza, ale zamierzamy znowu wystąpić w castingu do jednego z programów telewizyjnych. Do jakiego? Wkrótce o nas usłyszycie.

 

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (3929).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.