W dziale | Ogłoszenie, Wywiady

Od 1 listopada 2017 roku jesteśmy pełnoletni!

Opublikowany 08.11.2017

tekst sponsorowany

Firma AMBIT Systemy Informatyczne od 18 lat  buduje swoją markę na zaufaniu Klientów

Lubartowska Firma AMBIT Systemy Informatyczne w bieżącym roku może się pochwalić znaczącym jubileuszem. W dniu 1 listopada 2017 roku minęło 18-lecie jej działalności. O rozwój firmy i plany na przyszłość pytamy jej właściciela Bogdana Kozickiego.

Pana Firma istnieje na rynku od osiemnastu lat. Jakie były początki jej istnienia?

Firma zaczynała w garażu. Niestety nie jesteśmy obecnie Microsoft-em, miało na to wpływ wiele czynników gospodarczych i politycznych naszego Kraju. Niema u nas Doliny Krzemowej.
W garażu, bo zajmowaliśmy się systemami alarmowymi i monitoringiem, równolegle otworzyliśmy sklep z akcesoriami komputerowymi, sprzętem komputerowym i usługami informatycznymi dla ludności i firm. Internetem zajęliśmy się w 2004 roku, ciężki okres, dużo chęci, mało możliwości, brak dostępu do profesjonalnego sprzętu i szybkich łączy, ale nas to nie zniechęciło.
Firma rozwijała się energicznie, jak na nasz region i branżę. Jako pierwsi uruchomiliśmy w Lubartowie superszybkie łącze światłowodowe, łączące nas ze światowymi zasobami Internetu.
Nasz region był odcięty od takich dobrodziejstw, od wielu lat starałem się o takie łącze. Jako pierwsi wdrożyliśmy technologię FTTH – „Światłowodem do Domu”. Pamiętam, jak rozmawiałem na konferencjach o tej technologii z innymi, lokalnymi dostawcami internetu i jak podchodzili do tego pesymistycznie – co to za rozwiązanie?!, – nie zda egzaminu.
Obecnie jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych technologii na świecie, pozwalająca na wdrożenie szybkiego Internetu i cyfrowej telewizji IPTV.
Pozyskane środki unijne pozwoliły nam na wdrożenie tej technologii w naszej sieci dla każdego zainteresowanego klienta.
AMBIT inwestuje w najnowsze technologie. W dużym tempie wzrasta dziś zapotrzebowanie na tak zwaną „przepustowość”, inaczej mówiąc – szybkość internetu oraz integrację usług.

Co zyskują Klienci korzystający z usług Firmy?

Tak jak mówiłem wcześniej, rozwój i najnowsze technologie to nasz kierunek od zawsze.
Superszybkie, stabilne łącza światłowodowe FTTH, Telefonia Cyfrowa, Telewizja Cyfrowa IPTV, Internet Mobilny – to jest to, co możemy aktualnie zaoferować naszym klientom.
W niedługim czasie do oferty dołączy również Telefonia Mobilna (komórkowa).
Klienci będą mogli skorzystać z całego wachlarza usług, konkurencyjnej oferty, w atrakcyjnych cenach, na jednym rachunku.

Od lat budujecie swoją infrastrukturę na sieci światłowodowej. Byliście pierwsi z taką ofertą na rynku. Jak obecnie kształtuje się zasięg świadczonych przez Was usług, jeśli chodzi o Lubartów i jego okolice?
Sieć światłowodowa pokrywa w największym stopniu gminę Serniki. Dziękujemy Wójtowi i Radnym Gminy Serniki oraz Pracownikom za wsparcie podczas projektu UE, od początku zależało im na rozwoju gminy, dostępie do nowych technologii dla swoich mieszkańców i nowych inwestycji, dla potencjalnych inwestorów. Ustanowili opłaty, podatki za infrastrukturę światłowodową na poziomie umożliwiającym zrealizowanie i utrzymanie tak dużej inwestycji. Dzięki temu prawie cała gmina ma dostęp do łączy światłowodowych i nowych technologii.
Duża część sieci znajduje się również w gminie Lubartów i gminie Kamionka. Zaczęliśmy również budowę sieci światłowodowej w Firleju. Łącznie kilkaset kilometrów infrastruktury światłowodowej sfinansowanej z projektów unijnych i firmowych.

Firma AMBIT cieszy się zaufaniem Klientów, co widać po rosnącej liczbie świadczonych usług. Prowadzenie takiej działalności to w dzisiejszych czasach przede wszystkim wysiłek inwestycyjny, umiejętność obserwacji rynku, liczenie się z konkurencją, ale także budowanie marki na odpowiednim podejściu do Klienta. Czym zdobywacie sobie zaufanie ludzi?
Fakt, że jesteśmy firma lokalną, klienci mają w nas wsparcie i zawsze mogą przyjść osobiście do biura Firmy, jest jednym z argumentów zdobytego zaufania. Również nasz profesjonalizm i doświadczenie jest zawsze dostępne dla naszych klientów. Dziękujemy wszystkim za to, że nam zaufali i są z nami. Dzięki naszym Klientom rozwijamy się i dla nich wdrażamy nowe technologie oraz usługi.

Jakie będą kierunki rozwoju Firmy w najbliższych latach?
Jesteśmy firmą lokalną, musimy konkurować z dużymi operatorami krajowymi. W naszej branży wszystko dynamicznie się zmienia, jesteśmy zależni od wielu czynników gospodarczych, przepisów ustaw i przychylności lokalnych władz. Mimo wszystko będziemy dalej się rozwijać, obejmując zasięgiem sieci nowe tereny, wdrażać nowe rozwiązania i technologie. Zachęcamy gminy do inwestowania we własną przyszłość, nowe technologie, które pozwolą rozwinąć się mieszkańcom, przyciągną inwestorów, rozwiną region. Walczmy razem o naszą lokalną społeczność. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaufanie, które dostaliśmy przez 18 lat istnienia firmy.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6150).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.