W dziale | Co,gdzie...

CO, GDZIE, KIEDY…

Opublikowany 25.01.2013

Zaprasza dyrektor LOK Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak

KONKURS RECYTATORSKI „STROFY MIŁOŚCI”

 Wtorek 26 marca, godz. 10.00, LOK Lubartów ul. Lubelska 68.

 Lubartowski Ośrodek Kultury organizuje konkurs recytatorski „Strofy miłości” . Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych i dorośli. Repertuar składa się z dwóch utworów (poetyckich, bądź poezji i prozy), przy czym jeden z nich musi się odnosić do tematyki miłosnej. Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 15 marca w siedzibie LOK.  Zapraszam do udziału w konkursie.

 WIECZÓR (NIE) TYLKO DLA DZIEWCZYN

Środa 6 marca, godz. 17.30, PMDK w Lubartowie

W „Międzyziemiu” Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury organizuje „Wieczór (nie) tylko dla dziewczyn”. W programie wernisaż wystawy witrażu Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania, spektakl kabaretowy „Teraz będzie Potem” w wykonaniu grupy NO i „Postrze-lenie” oraz niespodzianki nie tylko dla dziewczyn. Zaprasza IKA – CAFE.

KABARET SMILE W LUBARTOWIE

Czwartek 7 marca, godz. 18.00, kino Lewart

Występ kabaretu Smile organizuje Lubartowski Ośrodek Kultury, z okazji dnia kobiet. Sprzedaż biletów w sekretariacie LOK ul. Lubelska 68, cena 20 zł.

WYSTAWA PRAC JULII URBAŃSKIEJ

Czwartek 8 marca godz. 16.00, Biblioteka ul. 3 Maja

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie zaprasza o na wernisaż wystawy prac młodej artystki Julii Urbańskiej.

WYSTAWA „LUBARTÓW W POWSTANIU STYCZNIOWYM”

Trwa do 8 marca, Oddział dla Dorosłych Biblioteki ul. Lubelska 36

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie zaprasza do oglądania wystawy pt. „Lubartów w Powstaniu Styczniowym 1863 roku”, zorganizowanej z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania. Będzie można zobaczyć książki i fotografie dokumentujące wydarzenia w Lubartowie i na Ziemi Lubartowskiej. Rok 2013 rok ogłoszony został Rokiem Powstania Styczniowego uchwałą Senatu RP.

PROGRAM LIDERZY PAFW

Zgłoszenia do 13 marca

IX edycja programu Liderzy  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, skierowanego do działaczy społecznych, samorządowców, wolontariuszy, i NGO-sowców. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny i  trwa rok. Uczestnicy pracują nad swoim rozwojem i realizowanymi przez siebie autorskimi projektami pod okiem doświadczonych i znanych w środowisku trzeciego sektora tutorów tj. Henryk Wujec oraz Ewa Szymczak. Biorą udział w 4 kilkudniowych warsztatach, podczas których odbywają szkolenia tematyczne z zakresu kierowania organizacjami, sztuki motywowania społeczności i przeprowadzania zmian w środowisku lokalnym. Aby wziąć udział w programie, należy przedstawić dwa listy rekomendacyjne od organizacji lub instytucji, z którymi realizuje/realizowało się działania, list motywacyjny oraz wypełnić formularz na stronie liderzy.pl do 13 marca br. Spośród zgłoszonych osób z całej polski Organizatorzy wybiorą 43 osoby. które od czerwca rozpoczną pracę z tutorami.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „GMINA OSTRÓWEK W ZIMOWEJ SZACIE”

Trwa do 15 marca 2013 r., Urząd Gminy w Ostrówku

Gminne Centrum Turystyczne w Ostrówku organizuje zimową edycję  konkursu „Cztery pory roku”. Należy wykonać fotografie krajobrazów, przyrody, zabytków i tradycji mieszkańców gminy Ostrówek, z uwzględnieniem zimowej szaty. Prace należy przesyłać do Urzędu Gminy Ostrówek w terminie do 15 marca 2013 roku.

 

DZIEŃ OTWARTY W URZĘDZIE SKARBOWYM

Sobota 16 marca, w godz. 9.00 – 13.00, US Lubartów

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lubartowie zaprasza na „Dzień Otwarty” w Urzędzie Skarbowym w Lubartowie do siedziby Urzędu przy ul. Legionów 55oraz przy ul. A. Mickiewicza 6. W trakcie „Dnia Otwartego” podatnicy będą mogli m.in.: uzyskać informacje związane z wypełnieniem zeznań podatkowych za 2012 r., pobrać druki, wypełnić i złożyć zeznanie PIT oraz inne dokumenty, dokonać aktualizacji danych.

KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOCNE TRADYCJE I OBYCZAJE”

Poniedziałek 25 marca, LOK Lubartów

Lubartowski Ośrodek Kultury organizuje konkurs plastyczny, skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum z Lubartowa i powiatu. Należy wykonać prace malarskie w technice dowolnej (format A3 i A4): karty świąteczne, pisanki, palmy, stroiki, ozdoby na stół wielkanocny. Termin składnia prac upływa 18 marca w LOK ul. Lubelska 68. Szczegóły na stronie www.loklubartow.pl

WIECZÓR SKANDYNAWSKI

Środa  27 marca,  godz. 18.00, Wólka Rozwadowska

Restauracja „Firlejowe Sioło” organizuje Wieczór Skandynawski. W tym dniu rodowity Duńczyk będzie gotował tradycyjne dania z północnej Jutlandii. Potrawy wikingów można będzie poznać, nie ruszając się za granicę Polski. Produkty do ich przygotowania zostaną sprowadzone z Danii. Rezerwacje do 20 marca.

WARSZTATY PERMAKULTURY

Piątek – Niedziela 5-7 kwietnia, Bratnik koło Lubartowa

Warsztaty organizuje Stowarzyszenie „Dla Ziemi”. Mają one na celu ukazanie w teorii i praktyce metod postępowania przy zakładaniu nowych ogrodów, w zgodzie z naturalnymi procesami, nieinwazyjnych technik upraw, tworzenia korzystnych połączeń pomiędzy elementami ogrodu. Prowadzący: Monika Podsiadła i Andrzej Młynarczyk. Szczegóły na stronie www.dlaziemi.org

FESTIWAL PIOSENKI „SŁOWIK”

Środa – Czwartek 15- 16 maja, godz. 10.0, Amfiteatr Miejski

V Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Słowik” organizuje Lubartowski Ośrodek Kultury. Jego celem jest propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, promocja młodych wykonawców, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych. Przeznaczony jest dla uczniów lubartowskich przedszkoli i szkół wg dwóch kategorii wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I – III oraz klasy IV – VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 kwietnia w LOK ul. Lubelska 68.

KONKURS „ZŁOTA KIELNIA”                                                                                                  

 Trwa do 31 maja                                                                                                      

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Lublin organizuje konkurs „Złota Kielnia”, który pozwoli wyłonić wyróżniające się technicznie i organizacyjnie przedsięwzięcia budowlane oraz ich twórców. Udział w konkursie promuje: obiekty o walorach nowoczesności, budowniczych obiektów, inwestorów, jest szczególną rekomendacją na rynku budowlanym. Do konkursu mogą zostać zgłoszone obiekty budowlane wszystkich rodzajów budownictwa, zakończone w okresie od czerwca 2011r. do końca maja 2013r. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej http://pzitb.lublin.pl/zlota-kielnia-budowa-roku-2012/ lub pod nr telefonu 81 532 91 29.

 

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6530).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.