W dziale | Fakty

10 lat grupy „Chórtownia”

Opublikowany 30.11.2017

Męska Okazjonalna Grupa Wokalna Chórtownia obchodzi w tym roku swoje 10 urodziny. Podczas jubileuszowego spotkania w piątek 24 listopada, w Starej Łaźni, były wspomnienia, prezenty, życzenia, a nawet tort. 

 

Chórtownia powstała dziesięć lat temu, w 2007 roku. Inicjatorem i założycielem grupy była Dorota Wydrzyńska. – To jej siła perswazji i dar przekonywania sprawiły, że grupa pozytywnie zakręconych, dorodnych mężczyzn w kwiecie wieku zaczęła śpiewać – czytamy na stronie internetowej fundacji Trzy Talenty – która zajęła się promowaniem twórczości grupy Chórtownia w postaci profesjonalnie nagranych płyt. Członkami chóru są panowie w wieku 45+, dobrze znani w Lubartowie – nauczyciele, społecznicy, przedsiębiorcy, a nawet ksiądz. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie na przestrzeni lat. Dziś liczy 20 „chórtowników”. Bywa, że ci którzy zaniechali wokalnej przygody, po pewnym czasie wracali.
Od początku swojego istnienia Chórtownia jest prowadzona przez Grażynę Grymuzę. Grupa korzysta z gościnności i zasobów Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie.

„Chórtownia” dała koncert jubileuszowy dla gości. A dla jubilatów w prezencie od PMDK wystąpił duet – Anna Furtak (wokal) i Alfred Kędziora (pianino). Zaśpiewała także Milena Majewska. Prezenty dla panów miały także szanowne małżonki. Każdy dostał specjalnie przygotowane na ten wieczór koszulki z napisem „Chórtownia” (z przodu) oraz „Edycja limitowana” (z tyłu).

Gratulujemy jubileuszu!

Ola Jędryszka

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6900).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.