W dziale | Fakty

Opublikowany 16.04.2014

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje,  że w okresie od dnia 7 kwietnia do dnia 14 kwietnia 2014 na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 21 zdarzeń, w tym 13 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń  i 2 alarmy fałszywe.

2_KRONIKA_STRAZACKA

Charakterystyczne zdarzenia

W dniu 12 kwietnia o godz. 11:53 do Stanowiska Kierowania KP PSP
w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Rudzienko Kolonia, gm. Michów. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowego. Droga na skutek wypadku została całkowicie zablokowana. W zdarzeniu brały udział dwie osoby (kierowcy), które w chwili dojazdu podmiotów ratowniczych znajdowały się poza pojazdami. Działania straży  polegały na udzieleniu pomocy kierowcy samochodu osobowego poprzez zaopatrzenie rany głowy, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz odłączeniu instalacji gazowej i elektrycznej w samochodach. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG  Lubartów, oraz zastęp OSP Michów.

  W dniu 14 kwietnia o godz. 02:56 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Serock gm. Firlej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na strychu drewnianego budynku mieszkalnego doszło do pożaru. Pożar został ugaszony przez właściciela przed dojazdem straży. Działania polegały na oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń oraz usunięciu nadpalonych elementów stropu na zewnątrz budynku. Po zakończeniu działań obiekt skontrolowano na obecność tlenku węgla. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG  Lubartów oraz jednostki OSP z Serocka i Firleja.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6846).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.