6-letnia Weronika 13 na Mistrzostwach Polski

W Rzeszowie w dniach od 30 sierpnia do 1 września zorganizowano Mistrzostwa Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w których wzięło udział 1200 młodych szachistów.  W kategorii dziewcząt do lat 8, Lubartów reprezentowała 6 – letnia Weronika Dajek, która bardzo dobrze zaprezentowała się w turnieju, gromiąc zawodniczki z wyższymi rankingami z silnych ośrodków i klubów z całej Polski.

Mistrzostwa Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich i Błyskawicznych były dla Weroniki dużą wakacyjną przygodą. Kiedy zapadła decyzja, że jedziemy do Rzeszowa, Weronika nie mogła się doczekać tych zawodów. Codziennie grała kilka partii, aby dobrze się do nich przygotować – mówi Paweł Dajek, tata Weroniki – W trakcie zawodów jako pierwsza zasiadała przy szachownicy i czekała na swoją rywalkę. Z naszej perspektywy jako rodziców, to było również duże doświadczenie, ponieważ każdą jej partię przeżywaliśmy równie mocno co Weronika, a może nawet bardziej. Jesteśmy bardzo dumni z Weroniki, że jako reprezentantka LUKS Lubartów wywalczyła bardzo dobre rezultaty grając głównie ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Dziękujemy za wsparcie wszystkich kibiców!

To sukces, że tak młoda szachistka zajęła 13. miejsce w szachach szybkich. W pierwszej rundzie pokonała zawodniczkę legitymującą się drugą kategorie szachową. W 11 rundach rozgrywanych przez dwa dni zdobyła 6,5 pkt.

Ostatniego dnia zawodów rozegrano Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych. Tu Weronika zajęła 23 miejsce z również bardzo dobrym wynikiem 6,5 pkt, tym razem na dystansie 13 rund. Tego dnia na sali było bardzo gorąco i warunki do gry były ekstremalne. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Dodajmy, że Weronika chodzi na zajęcia do Lubartowskiego Ośrodka Kultury.