W dziale | Fakty

Propagują fantastykę od 15 lat

Opublikowany 14.12.2016

Kilkanaście lat temu grupa przyjaciół i miłośników fantastyki spotykała się w MDK, aby pograć w popularne niegdyś gry planszowe. Założyli „klub Grota”, a potem na stałe osiedlili się i działają pod szyldem „Zielony Smok” w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Klub obchodzi 15-lecie działalności.

Dziś w klubie jest niemal 30 osób – głównie pasjonatów gier planszowych. Początki klubu bazowały na spotkaniach ze znajomymi przy ulubionych grach. Gdy chętnych do wspólnego grania było więcej, a planszówek na rynku przybywało, pojawił się również pomysł cotygodniowych spotkań. Od dawna to piątkowy wieczór jest porą, gdy klubowicze mogą spotkać się nad grą.

Niedługo później organizowane były pierwsze imprezy: Lewkon, a potem Mantikora, G-Con oraz Fantastyka na Sportowo. Każda z tych imprez zrzesza miłośników szeroko pojętej fantastyki, Sci-Fi, komiksów, a także literatury i kinematografii fantastycznej.

Choć dziś planszówki to główna działalność klubu, swoje miejsce znajdą tu również miłośnicy gier fabularnych (RPG) oraz gier bitewnych. Prowadzimy wypożyczenia gier planszowych oraz książek – mówi Ewa Jaszczak, prowadząca spotkania klubu. – Zapraszamy na cotygodniowe spotkania (w piątki w godz. 15:00-20:00) oraz na nasze imprezy w 2017 roku. Zajrzyjcie na naszą stronę internetową www.kfzs.pl

Klub Fantastyki „Zielony Smok” planuje imprezy w nowym roku 2017. Kalendarium wydarzeń 2017 przedstawia się następująco:

G-Con – 14-15 stycznia

Fantastyka na Sportowo – 1-2 lipca

Mantikora – 6-8 października

Imprezy towarzyszące: ferie z planszówkami, przedwakacyjne ognisko klubowe, lato z planszówkami, Mikołajki klubowe, wyjazdy integracyjne.

Red.
logo-zslewkonii

fns-v

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7605).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.