W dziale | Fakty

Akcja Andrzejki

Opublikowany 29.11.2013

kontrola policjaJuż od dzisiaj od godzin popołudniowych do wczesnych godzin porannych w niedzielę, policjanci na terenie całego województwa przeprowadzą działania prewencyjno-kontrolne „Andrzejki 2013”. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenie liczby zdarzeń i wypadków drogowych.

Od dzisiaj całym województwie lubelskim ruszają wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Andrzejki 2013”. Akcja ta zostanie przeprowadzona również na terenie powiatu lubartowskiego.

W szczególności kontrolowany będzie stan trzeźwości kierujących jak również sprawdzane będą pojazdy i dokumenty. Termin przeprowadzenia akcji nie jest przypadkowy. Od kilku już lat w okresie popularnych imienin czy świąt znacząco wzrasta liczba zatrzymywanych nietrzeźwych kierowców. Policjanci będą zwracać także baczniejszą uwagę na wszystkie przypadki łamania przepisów na drogach.

Akcja ukierunkowana jest na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu i wyeliminowanie tych kierujących, którzy siadając za kierownicą po wypiciu alkoholu stanowią zagrożenie dla innych.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie.

Policja/Grzegorz Paśnik

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (8507).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.