W dziale | Fakty

Akcja „Polacy – Rodakom” w Lubartowie: Zebrano 400 kilogramów darów

Opublikowany 03.12.2014

Zakończyła się w Lubartowie akcja „Polacy – Rodakom”, organizowana wobec trudnej sytuacji Polaków mieszkających za wschodnią granicą.

Inicjatywa prowadzona jest na Lubelszczyźnie od 15 lat i ma na celu zbiórkę i przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych dla polskich dzieci na Białorusi i Ukrainie.
Od 3 listopada do siedziby NSZZ „Solidarność Region Środkowowschodni Oddział w Lubartowie można było przynosić dary rzeczowe i produkty spożywcze o długim okresie przechowywania tj. słodycze, kakao, konserwy, makaron, cukier, kasza, ryż, książki z polską literaturą piękną, książki dla dzieci oraz zabawki.
– Zebraliśmy 409,30 kg darów (187,30 kg żywności, 38,60 kg słodyczy, 148,60 kg książek i 34,80 kg zabawek i maskotek ) – informuje Józef Małyska, pełnomocnik sztabu.
Dary zostały przekazane do magazynu w Lublinie, gdzie przygotowane będą z nich paczki. W ubiegłorocznej akcji „Polacy – Rodakom” przygotowano 1700 paczek. Każda była oznaczona biało-czerwonym paskiem i znaczkiem akcji. Pierwsze transporty ze świąteczną pomocą liczyły nieco ponad 200 paczek. W kolejnych latach liczba ta była coraz większa. Zbiórki darów prowadzono w Lubartowie, Łukowie i Lublinie, ale też m.in. w Krakowie, Cieszynie, Szczecinie, Gdańsku, Warszawie.
Akcję patronował Stanisław Gogacz, senator RP

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.