„Alwernia” idzie jak czołg

Celtic i Alwernia dalej niepokonane, pomimo oporu odpowiednio Primo Teamu i Dukli. Oknoplast nie daje rady Aprilowi, a Chaos Chopinowi. Partizan umacnia się na drugim miejscu pokonując Skurcz Team.

Primo Team- Celtic37:52. Młodzi zawodnicy Primo wiedzieli, że grają z najlepszą drużyną, ale podjęli walkę i w pierwszej kwarcie obiecująco to wyglądało. Druga i trzecia odsłona jednak była zdecydowanie na korzyść lidera, który uzyskał znaczącą przewagę. Ostatnia kwarta była bardzo ciekawa, bo zawodnicy Primo dobrze zagrali w obronie i udało im się zmniejszyć wielkość przegranej. Dla Primo kolejny dobry mecz zagrał Patryk Mitura, który zdobył 14 punktów, a w Celticu tradycyjnie prym wiódł Mariusz Budzyński ( 15 pkt.)

Oknoplast –April 49:70. Oknoplast, niesiony na fali po długo wyczekiwanych zwycięstwach, podejmował April i liczył na kolejną wygraną. April, który jest wiceliderem II ligi też chciał wygrać i postawił trudne warunki przeciwnikowi. Pierwsza kwarta nieznacznie dla Aprilu, ale już druga i trzecia przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść tej drużyny pomimo pogoni Oknoplast w czwartej kwarcie. Bardzo dobre zawody w zwycięskim zespole rozegrał Rafał Leszko, który rzucił 26 punktów i trafił 3 trójki. W przegranej drużynie Maciej Falandysz zdobył 20 punktów.

Partizan-Skurcz Team 86:50. Skurcz Team zaskoczył wicelidera I ligi, wygrywając pierwszą kwartę i twardo grając. Taki zimny prysznic bardzo zmotywował drużynę Partizanu, która bardzo dobrze zagrała drugą oraz trzecią kwartę i uzyskała dużą przewagę. Dzięki przewadze, w czwartej kwarcie pomimo ataków Skurczu Partizan grał spokojnie. Dla zwycięzców punktowali Janusz Parafiniuk ( 26 pkt.), Marcin Symbor ( 19 pkt.), Sebastian Szczepaniak ( 18pkt.). W Skurcz Teamie wyróżnił się Piotr Dmowski, który zdobył 24 punkty i 5 razy trafił za trzy.

Alwernia-Dukla 89:57 Lider I ligi po raz kolejny wysoko wygrał Dukla, jednak teraz ta drużyna próbowała walczyć pomimo bardzo dobrej gry Alwerni. Od początku Alwernia prowadziła i ani na moment nie oddala prowadzenia. Dukla próbowała, jednak nie dała rady. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Marek Więch ( 26 pkt.), a dla Dukli 23 punkty rzucił Bartek Jonaszko.

Chopin-Chaos 59:39 Pierwsza połowa tego spotkania była zaskakująco wyrównana i napełniła nadzieją na równie interesujące ostatnie dwie kwarty. Chopin jednak po przerwie grał zdecydowanie lepiej i nie dał szans Chaosowi, który opadł sił. Trzecia i czwarta kwarta zdecydowanie dla Chopina, dla którego 18 punktów zdobył Mateusz Prażmo.