W dziale | Fakty

Anioły z II LO proszą o pomoc

Opublikowany 19.11.2014

Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu mikołajkowych prezentów dla dzieci – podopiecznych: domu dziecka, sierocińca, polskiego przedszkola oraz dzieci z parafii św. Antoniego we Lwowie.

Od 2006 roku Szkolny Klub Wolontariusza „Anioły z II LO” współpracuje z wyżej wymienionymi instytucjami prowadząc warsztaty plastyczne i muzyczne oraz przekazując dary rzeczowe w ramach projektu „Serce bez granic”. Każdego roku wolontariusze dwukrotnie wyjeżdżali na Ukrainę niosąc pomoc i wsparcie.

Niestety, w związku z obecną sytuacją w ich kraju, nasi uczniowie nie mogli w tym roku pojechać na Ukrainę. Chcąc jednak w pełni realizować idee przyświecające projektowi „Serce bez granic” pragniemy w grudniu, mimo trudnej sytuacji przekazać dzieciom mikołajkowe upominki.

Zwracamy się więc z ogromna prośbą o pomoc. Potrzebujemy: słodyczy, książek, gier, zabawek, kosmetyków, artykułów szkolnych, drobnych upominków (tylko nowe rzeczy) – tak by w grudniu zawitać do naszych małych przyjaciół, którzy czekają na nas od ubiegłego roku. Pamiętajmy, że nie sztuką jest pomagać gdy czas temu sprzyja. Sztuka jest pomóc, gdy ta pomoc wydaje się niemożliwa…

Zbiórka darów trwa do 28 listopada 2014 r. Możliwe jest także wsparcie finansowe, które przeznaczymy na zakup brakujących upominków. Można je składać w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja.”

koordynator działań – Justyna Świderska – Niedobit Tel. 728 460 796

„Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia”

W.Loranc

II LO Lubartów 163462_159581687420992_710899_n

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6549).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.