W dziale | Fakty

Anioły z wizytą w Jadwinowie

Opublikowany 16.03.2018

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza Anioły z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie przygotowali niespodziankę dla pań z Domu Pomocy Społecznej w Jadwinowie.

Akcja ta organizowana jest 8 marca już po raz drugi przez „Anioły z II LO” i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która chętnie bierze w niej udział i z zaangażowaniem poświęca swój wolny czas, aby pomóc potrzebującym. Na ten szczególny dzień grupa wolontariuszy działających pod opieką Justyny Świderskiej-Niedobit przygotowała niewielkie upominki w postaci filcowych serduszek oraz samodzielnie upieczonych babeczek, które zostały wręczone paniom przebywającym w ośrodku w Jadwinowie. Główną atrakcją tego wydarzenia był zorganizowany przez młodzież koncert w Domu Pomocy Społecznej. Piosenki z dawnych lat w połączeniu z niezwykłym talentem uczniów przywołały odległe wspomnienia, uśmiechy na twarzach, a także łzy wzruszenia.

Był to dzień wielu emocji, radości, zadumy, lecz dla wszystkich wolontariuszy również niezwykle cenna lekcja życia oraz wartości, jakimi powinniśmy się kierować. Słowa podziękowań oraz szczera radość były niezwykłymi nagrodami w zamian za poświęcony czas i włożony trud w zorganizowanie tej akcji.

Jakub Mitura, II LO

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7459).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.