W dziale | Fakty

Apel policji

Opublikowany 15.03.2013

Intensywne opady śniegu i porywisty wiatr powoduje znaczne utrudnienia na drogach powiatu Lubartowskiego. Na wielu drogach, szczególnie tych rzadziej uczęszczanych  można napotkać kilkudziesięciocentymetrowe zaspy śnieżne. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozsądek.

Na drogach powiatu Lubartowskiego panują bardzo trudne warunki. Duże opady śniegu i silny wiatr powodują tworzenie się zasp na jezdniach oraz znacznie ograniczają widoczność. Mimo tego, od wczoraj na drogach powiatu doszło tylko do dwóch niegroźnych kolizji drogowych. W Kamionce doszło do kolizji volkswagena z oplem. Natomiast w Siedliskach na jadąca do pacjenta karetkę pogotowia spadła gałąź, która odłamała się od drzewa pod ciężarem śniegu i naporem wiatru. Konar zbił przednia szybę furgonetki. W obu przypadkach nikomu nic się nie stało. Panujące warunki atmosferyczne znaczeniu utrudniają także poruszanie się pieszym.

Policja apeluje do kierowców o szczególną uwagę i ostrożność podczas jazdy oraz zmniejszenie prędkości. Pamiętajmy, że nawet nowoczesne auta wyposażone w najnowsze systemy bezpieczeństwa nie są w stanie oszukać praw fizyki. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku. Apelujemy również do pieszych o prawidłowe korzystanie z jezdni i chodzenie poboczem po właściwej stronie, tak aby widzieć jadące z przeciwka pojazdy i w razie niebezpieczeństwa móc prawidłowo zareagować.

 Policja/G.P.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7357).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.