W dziale | Fakty

Będzie kładka nad torami

Opublikowany 31.03.2016

Burmistrz Janusz Bodziacki spotkał się z 11 marca dyrektorami PKP z zamiarem negocjacji przejęcia cześci gruntów w Lubartowie, należących do Kolei. Główną osią przejęcia tych gruntów będą tereny obok peronów przy ul. Słowackiego, w okolicy cmentarza przy ul. Szaniawskiego oraz blisko dworca kolejowego. W koncepcji jest urządzenie ścieżek rowerowych przy wykorzystaniu również pasa przykolejowego, aby skomunikować wszystkie trzy perony. Wstępnie ustalono warunki budowy kładki nad torami w okolicy „Karier”, w ciągu Alei Zwycięstwa. O przebieg rozmów dopytywał podczas sesji radny Piotr Kusyk: – Jest to istotna sprawa dla mieszkańców Osiedla Królów Polskich i Al. Zwycięstwa. Umożliwi lepszą komunikację w tej części miasta.

Burmistrz Janusz Bodziaki mówił podczas sesji o rozmowach prowadzonych z dyrektorem PKP PL, aby tą kładkę wykonać. – Chcielibyśmy to zrobić jak najszybciej. Podjęliśmy już decyzję dotyczącą pozyskania materiału na ten cel – mówił podczas sesji burmistrz.

Obecnie Miasto czeka na decyzje, w jaki sposób ta usługa zostanie wykonana. Warunek jest taki, że musi włączyć się finansowo w tę inwestycję. Potrzebne są pieniądze, których trzeba będzie poszukać w budżecie miasta.

kladka

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6906).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.