W dziale | Fakty

Będzie klasycznie, szybko i błyskawicznie

Opublikowany 25.02.2014

W Lubartowskim Ośrodku Kultury w dniach 7 – 9 marca zorganizowany zostanie XIV Festiwal Szachowy Ziemi Lubartowskiej. W tym roku zaplanowano aż 5 turniejów. Nowością edycji będzie turniej szachów błyskawicznych.

szortbelka Pierwszego dnia zawodów, w piątek 7 marca od godziny 10:00 rywalizować mają uczniowie ze szkół powiatu lubartowskiego. W trzech oddzielnych turniejach, dla podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych udział będą mogli wziąć zawodnicy zgłoszeni przez nauczycieli w-f z danej placówki, jednak nie więcej niż dziesięciu. Turnieje będą rozgrywane na dystansie 7 rund przy czasie 15 minut na zawodnika. Na zwycięzców czekają  medale i dyplomy.

Tego samego dnia o 17:00 ruszy otwarty dla wszystkich chętnych Turniej Szachów Błyskawicznych o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Czas do namysłu to zaledwie 5 minut dla zawodnika na partię, a dystans to 13 rund. Turniej oceniany będzie do lat 10, do lat 14 oraz w kategorii seniorzy.

W sobotę o godzinie 10:00 rozpoczną się dwudniowe Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Ziemi Lubartowskiej w Szachach Klasycznych o Puchar Dyrektora Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Turniej ma otwarty charakter dla wszystkich. Tempo gry – godzina do namysłu dla zawodnika na rozegranie partii. Pierwszego dnia rozegrane zostaną cztery rundy, drugiego dnia trzy. Turniej umożliwia zdobycie tytułów szachowych od V do II kategorii. Opłata rankingowo – klasyfikacyjna dla zawodnika wynosi 5 zł dla Lubelskiego Związku Szachowego płatna na miejscu. Zapisy na miejscu, 30 minut przez każdym turniejem, telefoniczne pod nr 509 845 922 lub poprzez formularze

Zapisy i zgłoszenia
SZACHY SZYBKIE:
IGRZYSKA www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1023/
GIMNAZJADA www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1024/
LICEALIADA www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1025/

SZACHY BŁYSKAWICZNE: www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_978/

SZACHY KLASYCZNE: www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_733/

>>>>>> regulamin szczegółowy w formacie pdf<<<<<<

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6559).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.