W dziale | Fakty

Bezrobotni powyżej pięćdziesiątki mają szansę

Opublikowany 12.07.2013

Jeśli masz powyżej 50 lat i szukasz pracy skorzystaj z bezpłatnych szkoleń. Po ich skończeniu zagwarantowany masz 4 miesięczny płatny staż zawodowy.

frlLubartowska Filia Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny prowadzi nabór uczestników do projektu „Aktywność zawodowa osób 50+”.

–  W ramach projektu oferowane są dwa bezpłatne szkolenia: pracownik administracyjno-biurowy z obsługą komputera i magazynier z obsługą wózka jezdnego, zakończone 4-ro miesięcznym płatnym stażem zawodowym – mówi Honorata Matyjaszczyk z lubartowskiej filii FRL.

Szkolenia i staże przeznaczone są dla osób bezrobotnych, powyżej 50 r. życia, zamieszkałych w powiecie lubartowskim. Łącznie w szkoleniach weźmie udział 20 osób, z czego zostaną utworzone dwie grupy szkoleniowe. Zajęcia realizowane będą w wymiarze 160 godzin ( 1 kurs ), po 8 godzin dziennie w dni robocze, w okresie październik – grudzień 2013r. Kursy zakończą się egzaminem, a uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające kompetencje i kwalifikacje.

Dla uczestników szkoleń przewidziane jest następujące wsparcie: doradztwo zawodowe, materiały szkoleniowe, poczęstunek w trakcie zajęć, zwrot kosztów dojazdów na szkolenia i staże, stypendium szkoleniowe i stażowe, ubezpieczenie NNW.

(KW)

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.