W dziale | Fakty

Burmistrz z absolutorium

Opublikowany 23.06.2016

absolutly1
Na ostatniej sesji Rady Miasta przez blisko 3 godziny z przerwami radni dyskutowali nad rozpatrzeniem i zatwierdzeniem sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Lubartów za 2015 rok oraz nad udzieleniem Burmistrzowi Miasta Lubartów absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok.

  • – Ten rok był dla naszego miasta rokiem dobrym. Z 2015 roku po stronie dochodów wykonaliśmy 75517236 zł co stanowiło 97,92 % w stosunku do planowanych dochodów. Wydatki zaś wykonaliśmy w kwocie 77426410 zł – mówił Burmistrz Janusz Bodziacki. – patrząc na liczby, wszystkie jednostki funkcjonowały w sposób optymalny. Rok 2015 był rekordowym rokiem, jeżeli chodzi o środki wydatkowane na inwestycje i rozwój – 183336275 zł wykorzystane w około 30 przedsięwzięciach.

Burmistrz mówił m.in. o tym, że niektóre zadania realizowane są przy współpracy z innymi gminami, czy to ze ZKGZL, czy w Lubelskim Obszarze Funkcjonalnym, ZIT . Cieszy również dobry rozwój strefy ekonomicznej, w której wybudowane jest już 5 zakładów, i są zawarte już 4 listy intencyjne.

Radni z klubu Platformy Obywatelskiej, jako jeden z powodów za tym, że udzielą absolutorium, wymienili poprawiające się wskaźniki ekonomiczne miasta w stosunku do poprzedniego roku.

Kluby Prawa i Sprawiedliwości oraz Wspólnoty Lubartowskiej również pozytywnie wypowiedziały się za udzieleniem absolutorium dla burmistrza.  Negatywnie o absolutorium wypowiadali się jedynie przedstawiciele „Wspólnego Lubartowa”.

Ostatecznie za udzieleniem absolutorium było 13 radnych, jeden się wstrzymał, 6 było przeciw.

kompletny materiał z dyskusji i przebiegu głosowania nad absolutorium w załączonym materiale video.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7451).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.