W dziale | Fakty

Dlaczego wycinają drzewa?

Opublikowany 26.03.2013

Przy ulicy Lubelskiej trwa wycinka drzew. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz widoczność na skrzyżowaniach. Poza tym wycinane drzewa są w złym stanie zdrowotnym. Prace przy rewaloryzacji przyulicznej szaty roślinnej w obrębie ulicy Lubelskiej potrwają do czerwca.

Jak informuje Wydział Infrastruktury UM Lubartów – w miejsce usuniętych drzew zostanie posadzonych 121 szt. drzew i 1316 krzewów. Będą to ozdobna kulista forma wiśni, ozdobna stożkowa forma gruszy, a wśród krzewów berberys, pigwowiec, tawuła, pięciornik i irga. Zostaną wykonane trawniki na pow.2700 metrów kwadratowych.

Realizacja powyższej inwestycji podyktowana jest koniecznością poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez poprawę widoczności na skrzyżowaniach, przy wyjazdach z posesji, przy przejściach dla pieszych. Drzewa, które są w złym stanie zdrowotnym zagrażają bezpieczeństwu ruchu pieszych i pojazdów mechanicznych i wchodzą w kolizję z napowietrznymi liniami energetycznymi. Nowe nasadzenia drzew i krzewów wykonywane będą przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 5 m od krawędzi wjazdów i przejść.

Analizę istniejącej szaty roślinnej wydał Zakład Zieleni LSM. z Lublina. Jest ona zawarta  w projekcie pod nazwą ”Rewaloryzacja przyulicznej szaty roślinnej ulic : Lubelska i J. Słowackiego w Lubartowie” autorstwa w/w spółki.

Decyzję zezwalająca na wycinkę drzew wydał Starosta Lubartowski po uzgodnieniu z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Lublinie.(KW)

 ZOBACZ JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA SZATA ZIELENI PRZY LUBELSKIEJ

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.